با حضور شهردار سمنان از برترین های جشنواره “نان، حرکت، برکت” تجلیل شد

  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۳۰۲ بازدید

آیین تجلیل از برترین های جشنواره “نان، حرکت، برکت” در سمنان برگزار شد

با حضور شهردار سمنان از برترین های جشنواره “نان، حرکت، برکت” تجلیل شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: آیین تجلیل از برترین های جشنواره “نان، حرکت، برکت” با حضور شهردار سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و رئیس انجمن بازی های بومی محلی کارگران شهرستان سمنان و جمعی از شرکت کنند گان این مسابقه در سالن جلسات شهرداری سمنان برگزار شد.

عباس بابایی در این آیین ضمن خیر مقدم به مدعوین در جلسه و تبریک به مناسبت روز جهانی سالمندان خلاصه ای از اقدامات انجام شده در این مسابقه را ارائه داد و گفت: حضرت رسول فرمودند سالمندان در میان خانواده همانند پیامبر در امت هستند که این حدیث نشان از عظمت و جایگاه سالمندان دارد که ان شاءالله همه ما در سایه این عزیزان و بزرگواران از رهنمود ها و تجربیات آنها در زندگی خودمان استفاده کنیم.

شهردار سمنان در این دیدار ضمن تشکر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این مسابقه گفت: برگزاری این مسابقه، اتفاقی زیبا و خوش ذوق را برای موضوعات به یادماندنی و سنت های دیرینه رقم زد.

سید محمد ناظم رضوی با تاکید بر اینکه باز‌یهای بومی محلی نمادی از فرهنگ و اصالت است که در برجسته نمودن سنت و آیینهای هر مرز و بوم نقش بسزایی دارد، گفت: سمنان هم همچون بسیاری از دیگر شهرهای کشور یادگاری‌های زیادی از بازی‌های بومی محلی دارد که در صندوقچه دل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها یا پدر و مادرها جای گرفته است و می‌تواند پس از سال‌ها قفل فراموشی را از آنها زدود.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از رسالت های این دوره شورا و شهرداری تمرکز و توجه بیشتر به اصالت های فرهنگی و داشته های هویتی و تاریخی است، اظهار داشت: توجه و نگاه ویژه درحوزه برنامه های کالبدی ، بازپیرایی ،بازسازی ابنیه و اماکن و فرصت های گردشگری و هم در حوزه نرم افزاری که این حوزه ما را در رسیدن به مقصد نزدیک تر می کند این جشنواره نان،حرکت و برکت که نوعی از مفاهیم با اصالت شهر را از این طریق اطلاع رسانی می کند بهانه خوبی است که به این موضوعات پرداخته شود.

رضوی در این آیین از برگزاری این جشنواره در سمنان در بعد کشوری موافقت کرد و گفت: ان شاءالله زودتر این ویروس منحوس از بین برود تا این قبیل برنامه ها در فضاهای باز و مکان های جدید که توسط شهرداری در بافت تاریخی ایجاد شده برگزار شود.

شهردار سمنان با بیان اینکه این قبیل اتفاقات به جهت پاسداشت و زنده نگه داشتن سنت ها و بازی های بومی محلی که در قدیم رواج داشته برگزار شده است، بیان کرد: این اتفاقات می تواند ما را به سنت ها و هویتمان ارجاع دهد و برگزاری تکرر و تعدد این قبیل برنامه ها ما را در شناسایی استعداد ها ،نیروها و شرکت کنندگان کمک خواهد کرد تا در آینده بتوان برنامه های بزرگتری در ابعاد ملی برنامه ریزی کرد.

عباس بابایی با بیان اینکه جشنواره مجازی نان، حرکت، برکت باحضور ۱۰۰ شرکت کننده به مناسبت گرامیداشت هفته ولایت و کرامت در سمنان برگزار شد، اظهار داشت: در این آیین در بخش بازی های بومی محلی از سید امید نبوی، سید ناحید نبوی و صبا همت پور، در بخش لالایی و قصه گویی این جشنواره ماشاءالله محقق، محمد عباسی و محمد علی خداداد و در بخش پخت نان شهربانو نبوی، شهرناز عرب و زهرا مرتضی با اهداء تندیس، لوح تقدیر و هدایا تجلیل شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برندگان این جشنواره به مسابقات استانی راه پیدا کردند در پایان خاطر نشان کرد: این جشنواره با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و انجمن بازی های بومی محلی کارگران شهرستان سمنان برگزار شد.