با اجرای طرح نقاشی دیواری، تمثال مبارک شهدای مدافع حرم بربلندای سمنان خواهد درخشید

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹
  • ۴۱۰ بازدید

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ؛

با اجرای طرح نقاشی دیواری، تمثال مبارک شهدای مدافع حرم بربلندای سمنان خواهد درخشید

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از نقاشی دیواری تمثال ۵ شهید مدافع حرم جنب پل شهید شاطری در سمنان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، عباس بابایی با اعلام این خبر گفت: زیباسازی محیط شهری و اجرای نقاشی دیواری علاوه بر زیبایی بصری، تاثیر غیر قابل انکاری بر ذهن مخاطب دارد.

وی در خصوص تأثیر این آثار هنری در شهرستان اظهار داشت: عزت و استقلال امروز ایران مدیون خون شهدا است و ترویج فرهنگ شهادت در افزایش فضای معنویت در جامعه مؤثر است و می‌تواند پیام‌های ارزشمندی را به مخاطب منتقل کند.

بابایی با بیان این نکته که پاسداشت قهرمانان بی بدیل عرصه ی ایثار و شهادت و فرزندان رشید این آب و خاک بدون شک باعث مستحکم تر شدن رشته ی پیوند نسل جوان با پیشینه ی پرافتخار ایران اسلامی و تقویت فرهنگ ایثار در جامعه خواهد شد، افزود: تلاش برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدای والامقام جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و انتقال پیام و آرمان شهدا به نسلهای بعد، یکی از کوچکترین وظایف مسئولین و خدمتگزاران مردم در عرصه ی مدیریت شهری است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان یادآور شد: همچنین در سال های گذشته تمثال سردار شهیدقاسم سلیمانی ،شهید شاطری و شهید محمد اخلاقی، شهید دریادار محمد همتی ،شهید موسوی و غیره بر دیوارهای شهری نقاشی شده است و ان شاءلله این روند در سالهای آتی هم ادامه پیدا خواهد کرد.