بافت های فرسوده سطح شهر؛انبار ضایعات نیست.

  • ۲ تیر ۱۳۹۹
  • ۱۳۰۸ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان:

بافت های فرسوده سطح شهر؛انبار ضایعات نیست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از تخلیه ،ساماندهی ،جمع آوری و پاکسازی ضایعات و پسماندهای خشک از خانه های مخروبه حکیم الهی و محوطه اطراف امامزاده زکریا خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: باتوجه به اوامر گشت و نیروی اجرائی از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای خشک شهر سمنان گزارشی درخصوص انبارهای غیرمجاز ضایعات ارائه شد که پس از بازدید و فعالیت ۳ نیروی کارگر و یک دستگاه نیسان دو سرویس دپو پسماند خشک جمع آوری و به انبار مجاز منتقل شدند .

وی علت تعطیلی این انبارها را نداشتن مجوزهای قانونی، نگهداری و فروش پسماند خشک شهری بصورت غیرمجاز در محدوده بافت های فرسوده ، پذیرش معتادان پرخطر و بروز مشکلات بهداشتی در محلات وسطح شهر عنوان کرد.

پیوندی با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبداء بیان داشت: یکی از فواید تفکیک زباله از مبداء پیشگیری از فعالیت غیربهداشتی زباله گردها در سطل زباله‌های سطح شهر و مدیریت صحیح پسماند می‌باشد که سازمان مدیریت پسماند به موجب جلب رضایت شهروندان اقدام به راه اندازی وب سایت و نرم افزار سیوا کرده است که شهروندان با مراجعه به سایت www.siva.semnan.ir و ثبت نام می‌توانند پسماند خشک خود را از درب منزل یا محل کار تحویل مامور بازیافت داده و وجه نقد یا اقلام مصرفی خود را دریافت نمایند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان سمنانی می‌توانند بعنوان همیار طبیعت و سفیر بازیافت در صورت مشاهده تخلف و فعالیت انبارهای غیرمجاز طی تماس با سامانه ۱۳۷ یا شماره ۳۳۳۷۴۶۰۰ داخلی ۲۵ مراتب را مطلع تا در اسرع وقت برخورد قانونی صورت گیرد.