بازسازی و ساماندهی بوستان ۹۰ دستگاه در حال انجام است

  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۰۲۱ بازدید

مدیر شهرداری منطقه یک سمنان :

بازسازی و ساماندهی بوستان ۹۰ دستگاه در حال انجام است.

مدیر شهرداری منطقه یک، ضمن تأکید بر ضرورت توجه به بهسازی و ساماندهی فضاهای سبز شهری، از بازسازی و تعمیرات بوستان ۹۰ دستگاه خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، الیاس افضلی به اشاره بر حائز اهمیت بودن فضاهای سبز شهری اظهار داشت: توسعه روند شهرنشینی و تغییر کالبدی محیط شهری متناسب با نیازهای روزمره باعث گردیده که ارزشهای کیفی محیطی و فضاهای سبز درون شهری بیشتر مورد توجه واقع گردد زیرا در حال حاضر نقش قابل توجهي فضاهاي سبز شهری در تأمين نيازهاي رواني و اجتماعی شهروندان بر کسی پوشیده نیست به همین دلیل به تدريج توجه به فضاهای سبز شهری و تلاش در جهت ارتقا سرانه های این فضاها جزئی جدایی ناپذیر از اولويت و اقتضاعات ضروري زندگی شهری محسوب شده است.

مدیر شهرداری منطقه یک افزود: بنابر اهمیت جایگاه فضاهای سبز و بوستانها در زندگی روزمره شهروندان و انواع کارکرد زیست محیطی، کارکرد زیباشناختی آن در میان ساختار کالبدی و اجتماعی و فرهنگی شهر، تلاش در جهت حفظ، احیا و گسترش این فضاها در اولویت برنامه ریزی ها و سیاست های شهری اصلی این شهرداری منطقه یک قرار گرفته است.

وی در لزوم توجه به بازسازی و تعمیر بوستانها و پارکهای محله‌ای گفت: پاركها و فضاهاي سبز شهري همچون ساير فضاهاي شهري از زمان احداث و در طول زمان، دچار فرسايش شده و نياز به مرمت و بهسازی دارند تا با تداوم کارکردهای آن، علاوه بر تأمین و افزایش زیبایی و ارتقای سیما و منظر شهری و افزایش سرانه های استاندارد در زمینه فضای سبز، موجب استفاده بهینه شهروندان و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به ایشان گردد که به همین منظور در بهسازي و ساماندهی فضاهاي سبز شهري اقداماتی نظیر بازسازی محوطه بوستانها، مرمت سنگ فرش ها، تجهیز وسایل بازی کودکان و امکانات ورزشی، تعمیر و مرمت سرویس های آبخوری و سرویس بهداشتی و.. صورت می گیرد.

افضلی به اقدامات عمرانی و اجرایی در بازسازی بوستان ۹۰ دستگاه اشاره کرد و افزود: بازسازی و تعمیرات این پارک با مساحت ۴۶۰ مترمربع با اقداماتی نظیر جدولگذاری، زیرسازی و اجرای کفپوش، تعمیرات و اصلاح هندسی، و… صورت می گیرد که در حال حاضر با پیشرفت ۸۵ درصدی این بوستان، این اقدامات ادامه دارد.