بازدید شهردار از اجرای طرح ممیزی املاک در منطقه دو

  • ۶ شهریور ۱۳۹۹
  • ۹۵۵ بازدید

روابط عمومی شهرداری منطقه دو سمنان خبر داد:

بازدید شهردار از اجرای طرح ممیزی املاک در منطقه دو

در راستای اجرای طرح ممیزی املاک شهری، دکتر سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان ، علیرضا شربتدار معاون توسعه مدیریت و منابع به همراه حمید قاسمی مدیر شهرداری منطقه ۲ از محل اجرای طرح ممیزی املاک شهری شهرداری سمنان بازدید به عمل آوردند‌ که تاکنون ۵۰٪ از این طرح اجرایی شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو سمنان ، بر اساس این بازدید ، طرح ممیزی املاک یا داده آمایی به منظور برداشت اطلاعات از کاربری های شهری ، اراضی و مستحدثات درون محدوده شهری و طبقه بندی آنها انجام می شود که بر اساس ماده ۴ قانون نوسازی و عمران شهری، شهرداری ها مکلف هستند از کلیه اراضی، مستحدثات، کاربری و معابر درون محدوه شهر ، هر ۵ سال یکبار ممیزی جدید از وضعیت ملکی داشته باشند و اطلاعات را بروزرسانی نمایند که با توجه به این امر طرح بزرگ داده آمایی، برنامه ریزی در جهت توزیع نظامند و عادلانه امکانات و خدمات و دسترسی برابر کلیه شهروندان به این خدمات شهری در محلات و مناطق شهر و همچنین اجرای بهینه برنامه عمرانی ، سازماندهی فضاهای شهری و متعادل سازی ارائه خدمات شهری می باشد.

شهردار سمنان در رابطه با بازدهی اثربخشی و تضمین اجرای این طرح اظهار داشت: طرح ممیزی املاک، زیر ساخت برنامه ریزی عمرانی و شهرسازی شهر می باشد و باعث تسهیل در فرآیند تصمیم گیری امور شهری می شود که اجرای این طرح بزرگ با هزینه بالا، صرفا با مشارکت همدلانه شهروندان گرانقدر اجرائی و عملیاتی خواهد بود.

ناظم رضوی تاکید داشت: از تمامی شهروندان گرامی شهر اخلاق تقاضامندیم کمال همکاری را با ماموران داشته و اطلاعات و مدارک لازم را در اختیار آنها قرار دهند.
کسب اطلاع و آگاهی از شهروندان از نحوه اجرا ، و منطقه اجرای این طرح از ضروریات ممیزی املاک می باشد .

در آخر ضمن تشکر از همدلی و همکاری شهروندان عزیز با ماموران ممیزی و مجریان طرح بزرگ ممیزی املاک شهرداری سمنان ، امیدواریم بتوانیم خدماتی شایسته و برازنده برای مردم دارالمرحمه ارائه نمائیم .