بازدید ایمنی از بازار بزرگ سمنان به همراه کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان و میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان صورت گرفت

  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۶۹۹ بازدید

رئیس اداره آموزش، ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ؛

بازدید ایمنی از بازار بزرگ سمنان به همراه کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان و میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان صورت گرفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رضا خادمیان رئیس اداره آموزش ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی گفت : در راستای تأمین احتیاط و ایمنی مراکز تجمعی، بازدید ایمنی از بازار بزرگ سمنان صورت گرفت.

وی در ادامه گفت: بنا به بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداریها و مصوبه هیأت وزیران پیرامون آسیب شناسی و بحث آتش نشانی و ایمنی بر نظارت ایمنی ساختمان ها، مراکز تجمعی ،کارگاه‌های ناایمن و همچنین تعامل و همکاری با دستگاه‌های متولی امر برای ارتقاء سطح ایمنی در شهر با هماهنگی و حضور کارشناسان میراث فرهنگی استان سمنان این بازدید میدانی صورت گرفت .

خادمیان در ادامه یادآور شد ایرادات و نکات قابل تامل در این زمینه از قبیل (سیم کشی های غیر استاندارد، مشخص نبودن دیواره جعبه فایرباکس یا همان جعبه آتش نشانی، بسته بودن مسیر تردد خودرو آتش نشانی در زمان بروز حادثه و ….) بررسی و توصیه‌ها و نکات ایمنی مورد نظر داده شده و موارد فوق به صورت مکتوب نیز به دستگاه‌های ذیربط جهت ترتیب اثر ارسال گردید.

رئیس اداره آموزش ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی سمنان در پایان گفت: در این بازدید سرهنگ ابوالقاسم غلامی فرمانده یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان سمنان به همراه چند تن از همراهان در بررسی از بازار بزرگ سمنان حضور داشتند.