ایجاد کافه کتاب برای کودکان

  • ۱ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۰۲۴ بازدید

در راستای شهر دوستدار کودک انجام می‌گیرد؛

ایجاد کافه کتاب برای کودکان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، صبح امروز با حضور سیدمحمد ناظم رضوی، شهردار، مریم معتمدی، معاون شهرسازی ومعماری شهرداری و کوروش حصیرباف سرپرست امور فنی و زیربنایی از محل احداث کافه کتاب کودک و نوجوان در پارک آبشار بازدید بعمل آمد.

شهردار با حضور در این بازدید ایده‌ها و نقطه نظرات خود را در خصوص احداث کافه کتاب در پارک آبشار بیان کرد.

معاون شهرسازی ومعماری شهرداری هدف از احداث این کافه را فرهنگسازی کتابخوانی برشمرد و گفت: در راستای بخش کتابخوانی در نظر داریم اوقات فراغت کودکان و نوجوانانی که به پارک آبشار مراجعه می کنند را با کتاب خواندن بگذرانیم و همچنین به عنوان تفریح سالم اوقات فراغت کودک و نوجوان را در حین تفریح با امورات فرهنگی سرگرم نماییم.

معتمدی خاطر نشان کرد: این کافه کتاب با متراژ ۶۹۰ مترمربع با مبلمان شهری مناسب تجهیز می‌شود و فضای ایمن کتابخوانی را برای کودک و نوجوان و همچنین فضای مطلوب و دلنشین را با طراحی نیمکت، آلاچیق، آبنما، غرفه‌هایی که می‌تواند در این خصوص خدمات رسانی داشته باشد، محیط شادابی را برای کودک و نوجوان ایجاد خواهیم کرد.

وی از دیگر اهداف مهم احداث این کافه را تحقق شعار شهر دوستدار کودک برشمرد و افزود: از آنجا که وسایل بازی و سرگرمی نوجوانان که در پارکها بسیار کم است، در نظر داریم با راه اندازی کافه کتاب چند منظوره بتوانیم هم در مباحث فرهنگی و هم بازی و سرگرمی نوجوانان شرایط را مهیا سازیم.

در پایان این بازدید مقرر شد کلیات طرح مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی به زودی در پارک آبشار کافه کتاب برای کودک و نوجوان شهر دوستدار کودک احداث شود.