ایجاد نواحی سه گانه در مناطق شهرداری سمنان در راستای توسعه عدالت اجتماعی و مشارکت شهروندان

  • ۲۵ آبان ۱۳۹۸
  • ۸۰۰ بازدید

شهردار سمنان در سی و سومین ملاقات شهروندی مطرح کرد :

ایجاد نواحی سه گانه در مناطق شهرداری سمنان در راستای توسعه عدالت اجتماعی و مشارکت شهروندان

به منظور توسعه عدالت اجتماعی و مشارکت شهروندان در امور مربوط به محله ، نواحی سه گانه درمناطق شهرداری سمنان در دستور کار قرار دارد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، با توجه به نياز برقراري ارتباطي پويا و دوسويه بين شهروندان با مديريت شهري ، ملاقات شهروندی شهردار سمنان با شهروندان انجام مي گيرد و در اين نشست ها معاونين و مديران شهری نیز حضور دارند و شهروندان بدون واسطه به بيان مشكلات و مسائل محله با شهردار مي پردازند.

سید محمد ناظم رضوی در این نشست گفت : طرح ناحيه محوري مناطق شهری يكي از هوشمندانه ترين اقداماتي است كه مي تواند در نظام مديريت شهرداري اتفاق بيفتد و رضايت شهرنشينان را فراهم آورد در همین راستا در سطح منطقه دو نیز سه ناحیه منظور شده که بزودی به بهره برداری می رسند . در این نواحی شهروندان می توانند با دسترسی آسانتر ، مسائل و مشکلات خود و محله را پیگیری کنند .

وی گفت : شهرداری با همراهی و تعامل ادارات تاثیرگذار شهری در حال بهبود وضعیت دکل های فشار قوی این منطقه است که تاثیر زیادی در سیما و منظر شهری و همچنین سلامت شهروندان خواهد داشت .

ناظم رضوی با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در پارک شقایق گفت : در راستای زیباسازی و توسعه فضای فراغتی پارک ، نهرهای قدیمی منشعب شده از آب پخش کن در حال مرمت بوده و فاز سوم عملیاتی شدن بهبود سیستم روشنایی پارک شقایق بزودی آغاز می شود .

وی به دستور کار بودن توسعه پارک از ضلع جنوبی و غربی اشاره کرد و گفت محوطه اختصاصی جهت ورزش صبحگاهی بانوان و آقایان در حال آماده سازی است .

شهردار سمنان تصریح کرد : بزودی با بهسازی و بازآفرینی پارک کومش در ضلع شمال مسکن مهر ، روزبازارهای سطح شهر بصورت متمرکز در ضلع جنوبی این پارک مستقر می شوند .