ایجاد فرهنگسرا در محله جهادیه سمنان

  • ۶ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۱۳ بازدید

شهردار سمنان خبر داد:

ایجاد فرهنگسرا در محله جهادیه سمنان

شهردار سمنان از ایجاد فرهنگسرا در محله جهادیه با هدف ارتقا زیرساخت های فرهنگی و افزایش فعالیت های فرهنگی در این منطقه خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در بازدید از مراحل مرمت خانه تاریخی نصیری واقع در محله جهادیه گفت : از آنجایی که در مجموعه مدیریت شهری توسعه فرهنگی و اجتماعی مقدم بر توسعه عمرانی است؛ با هدف ارتقا زیرساختهای فرهنگی شهر ، بزودی دو فرهنگسرای دیگر به تعداد فرهنگسراهای شهر اضافه می شود.

مرتضی نژاد با تاکید بر اینکه مجموعه‌های فرهنگی یکی از زیر ساخت‌های مهم فرهنگی به‌شمار می‌آیند که می‌تواند در پویایی فرهنگی و نشاط جامعه نقش موثری داشته باشند گفت: در نظر است تا در آینده نزدیک دو پروژه فرهنگسرای دیگر را در سمنان افتتاح و مورد بهره‌ برداری قرار دهیم که یکی از این فرهنگسراها در محله جهادیه خواهد بود.

شهردار سمنان با تاکید بر سرعت بخشی به مرمت خانه تاریخی نصیری که از یادگاران دوران قاجاریه است افزود : با تبدیل کاربری این خانه به فرهنگسرای محله ، جدا از برنامه های فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری ، نیاز های محله با همفکری مردم همان محله شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی می شود.