ایجاد خانه گردشگری سلامت از خدمات ارزشمند شهردار سمنان است

  • ۲۰ تیر ۱۴۰۰
  • ۴۳۲ بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی :

ایجاد خانه گردشگری سلامت از خدمات ارزشمند شهردار سمنان است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از اولین خانه گردشگری سلامت استان سمنان گفت : ایجاد این مجموعه از خدمات ارزشمند شهردار سمنان است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مهدی عبوری در بازدید از اولین خانه گردشگری سلامت استان سمنان با تقدیر از سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان در جهت احیاء بناهای تاریخی بدون اتکا به اعتبارات دولتی، ایجاد این مجموعه را از خدمات ارزشمند ایشان دانست .

عبوری افزود: طرح های که مدیریت شهر سمنان و در راس آن شهردار سمنان در چند سال اخیر اجرا کرده است بسیار ارزشمند بوده و باعث افزایش امید و نشاط و بازگشت جمعیت به بافت تاریخی شهر شده است.

وی با بازدیدی که از خانه پور حسینی سمنان به عنوان اولین خانه گردشگری سلامت داشت گفت: احیای باغ‌راه‌ها و بخش‌هایی از بافت تاریخی شهر و خانه های قدیمی سمنان، موجب افزایش امنیت، پاسداشت محیط زیست و اشتغال افزایی می‌شود به طوری که در ابن خانه پورحسینی ها برای تعدادی از جوانان شغل ایجاد شد و در آینده پس از کرونا، حضور گردشگران و استفاده از درمان سنتی مردم از این خانه قطعا رونق چنین مناطقی را چندین برابر می‌کند.

عبوری گفت: شهردار سمنان بدون اتکا به اعتبارات دولتی، طرح‌های خوبی در این شهر اجرا نمود و با انتخاب خوب شورای پنجم و همکاری همه کارکنان شهرداری و حمایت استانداری و راه و شهرسازی و مهم‌تر از همه حمایت مردم، اتفاقات بزرگی در حوزه مدیریت شهری سمنان رقم خورد به طوری که در بازدید از این طرح‌ها، استقبال گرم شهروندان از شهردار و همراهان نشان دهنده رضایت مردم این مناطق از عملکرد مدیریت پنجم شهر را دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: سمنان سابقه تاریخی دارد و کم توجهی به بافت تاریخی شهر که هویت این خطه است باعث از بین رفتن فرهنگ و باغ‌های تاریخی این منطقه می‌شود و لازم است از ظرفیت‌های سمنان بهره بیشتری برده شود.