اکران پیام های فرهنگی با موضوع “حق فرزندان بر والدین”

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • ۳۰۱ بازدید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در راستای تحقق “سمنان شهر دوستدار کودک” انجام شد؛

اکران پیام های فرهنگی با موضوع “حق فرزندان بر والدین”

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: توجه والدین به حقوق فرزندان، موجب سعادت آنها می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، عباس بابایی از نصب بنر با موضوع”حق فرزندان بر والدین” در سمنان خبر داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از رسالت های این سازمان آموزش شهروندان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است که در طول سال با نصب بنر بر روی سازه های شهری سعی شده است که آموزش های لازم ارائه گردد، افزود: در راستای تحقق ” سمنان شهر دوستدار کودک” استندهایی در قالب پیام‌ها و آموزه‌های فرهنگی و آموزشی در بلوارهای اصلی سطح شهر اخلاق نصب شد.

وی با اشاره به جایگاه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در اشاعه فرهنگ استحکام بخشی به بنیان خانواده در بین شهروندان جامعه افزود: حق فرزندان، به معنای وظایفی است که پدر و مادر در برابر فرزند خویش بر عهده دارند که برخى احادیث به تبیین جایگاه فرزندان در خانواده و تأثیرى که بر حیات مادّى و معنوى والدین دارند، پرداخته‌اند و در احادیث فراوانى از مصادیق گوناگون حقوق فرزندان، از دوره پیش از ولادت تا بزرگسالى، سخن رفته است.

بابایی در ادامه با اشاره به اینکه توجه والدین به حقوق فرزندان، موجب سعادت آنها می‌شود، افزود: قرآن و بزرگان معصوم(ع) به رعایت حقوق فرزندان مانند حق حیات و پرورش جسمی، حقوق مالی (مانند ارث)، مهرورزی و تربیت توصیه کرده‌اند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با توجه به اینکه پنجاه عدد بنر فرهنگی با موضوع “حق فرزندان بر والدین”جمعاً به ابعاد ۱۵۶ متر مربع، در سطح شهر اکران شده است، اظهار داشت: این بنر ها با موضوع “حق فرزندان بر والدین” شامل بازی کردن،مراقبت بر نماز خواندن، آموزش مسئولیت پذیری، محبت و مهرورزی، پرورش در محیط سالم، احترام به مقام کودک و غیره در شهر سمنان نصب شده است.