اولین پایگاه بافت تاریخی سمنان ایجاد می‌شود

  • ۳ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۵۰ بازدید

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان خبر داد:

اولین پایگاه بافت تاریخی سمنان ایجاد می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: اولین پایگاه بافت تاریخی سمنان با توجه به ضرورت حفاظت و احیای بافت تاریخی به‌زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،حمیدرضا دوستمحمدی با اشاره به اهمیت و غنای بافت تاریخی سمنان گفت: بافت تاریخی شهر سمنان دربرگیرنده آثاری از دوره ایلخانی تا قاجار و یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین بافت‌های شهری در کشور است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با قدردانی از خدمات ارزنده سید محمد ناظم رضوی ، شهردار سمنان گفت: شهردار سمنان جریان‌سازی فکری در زمینه مرمت و حفاظت از آثار تاریخی در سمنان ایجاد کرد و فعالیت‌های میراثی قابل توجهی انجام شد.

دوستمحمدی با اشاره به اینکه کارهای زیربنایی قابل توجهی توسط شهرداری سمنان انجام شد، افزود: مرمت آثار تاریخی به مطالبه مردمی تبدیل شده است.

وی با تاکید بر سامان‌دهی و حفاظت از بافت تاریخی سمنان، افزود: پی‌بندی و استحکام‌بخشی دیوار با خشت و ملات گل، دوخت و دوز خشت‌های آسیب‌دیده، دوخت و دوز ترک‌های عمیق، قالب‌سازی برای انواع قوس‌ها، طاق‌زنی، تثبیت، مرمت و بازسازی بخش‌های فرسوده طاق‌های خشتی از جمله فعالیت‌های انجام شده برای مرمت بافت تاریخی سمنان است.