اولین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران برگزار می‌شود.

  • ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • ۷۷۳ بازدید

رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان:

اولین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران برگزار می‌شود

رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان از برگزاری اولین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سمانه محمدیان با اعلام این خبر گفت: شهرداری سمنان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و با رویکرد توسعه شاخص های شهر دوستدار کودک ، اولین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران را در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می کند .

محمدیان هدف از برگزاری این جشنواره را توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی- ایرانی و آداب و رسوم بومی و محلی، کشف استعداد کودکان و نوجوانان و تلاش در جهت شکوفایی آن ،ایجاد شور و نشاط در بین کودکان و نوجوانان و گسترش آموزش های شهروندی برشمرد.

وی با اشاره به مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و دانشگاه علمی کاربردی پویان و همچنین مجمع شهرهای راه ابریشم در برگزاری این رویداد گفت : دبیرخانه این جشنواره در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دایر شده و کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال مخاطبین اصلی این جشنواره هستند که می توانند آثار خود را به صورت فایل ویدیویی تا پایان اسفندماه سال جاری به دبیرخانه و یا پایگاه اطلاع رسانی جشنواره ارسال نمایند .

رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان از رونمایی پوستر جشنواره ملی نقالی در هفته اول بهمن ماه خبر داد و عنوان داشت: در آیین اختتامیه این جشنواره ( اردیهشت ماه ۹۹ ) نیز به ۱۰ اثر برگزیده و منتخب هیات داوران، لوح سپاس و تندیس اهدا می شود.