اولین آسمان نمای دیجیتال سمنان با هدف پاسخگویی به انواع سوالات علمی و نجومی شهروندان افتتاح شد

  • ۵ آبان ۱۴۰۱
  • ۲۳۳ بازدید

نخستین آسمان نمای دیجیتال سیار در سمنان افتتاح شد

اولین آسمان نمای دیجیتال سمنان با هدف پاسخگویی به انواع سوالات علمی و نجومی شهروندان افتتاح شد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: همزمان با پدیده کسوف “خورشید گرفتگی” نخستین آسمان نمای سیار در سمنان افتتاح شد.

امیر نجم در ادامه اظهار داشت: این آیین با حضور اعضای شورای اسلامی شهر سمنان ،معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان و علاقه مندان به علوم و نجوم سه شنبه سوم آبان ماه در مرکز علوم و ستاره شناسی سمنان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه امروزه آسمان نماها جایگاهی خاص و مهم در حوزه ی علم ستاره شناسی دارند و یکی از مکانهای کارآمد و موثر برای آشنایی عموم با این علم کهن محسوب می شوند، خاطر نشان کرد: این آسمان‌نمای دیجیتال زمینه پاسخگویی به سوالات علمی کودکان و نوجوانان و علاقه‌مندان به علم نجوم و ایجاد فرصت برای آموزش ستارگان سیارات و کهکشان‌ها، سحابی و ستارگان دنباله‌دار و هلال ماه برای کودکان و نوجوانان استان را فراهم کرده است.

نجم روز سه‌شنبه در آیین افتتاح این آسمان‌نما افزود: این آسمان‌نما به قطر ۴.۵متر مربع فعال شده که ظرفیت آن ۳۵ نفر است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان یادآور شد: مرکز علوم و ستاره شناسی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پنج حوزه شامل زیست جانوری و گیاهی، آسمان نمای نجوم آزمایش های فیزیک و شیمی، هوافضا و رباتیک ، کتابخانه علمی و کارگاه شناساندن علوم از طریق زبان کودکانه به کودکان فعالیت می کند.