انجام پایش سلامت کارکنان شهرداری سمنان

  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۹
  • ۳۶۵ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان عنوان کرد:

انجام پایش سلامت کارکنان شهرداری سمنان

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت انجام معاینات چکاپ (پایش سلامت) برای تعیین سطح سلامتی و آگاهی پرسنل است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، علی رضا شربتدار گفت : ایجاد، حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان به عنوان اصلی ترین سرمایه سازمانی، از برنامه های اصلی حوزه منابع انسانی شهرداری بوده و با هدف رصد جامع و کامل وضعیت سلامت کارکنان در ابعاد فردی، شغلی و سازمانی معاینات دوره ای پایش سلامت کارکنان توسط مرکز سلامت و مشاوره شهرداری صورت می گیرد .

شربتدار افزود: بررسی میزان سلامت کارکنان و بویژه کارکنان خدماتی و ایجاد یک روند مشخص، در قالب معاینات ادواری، امری کاملاً ضروری به نظر می رسد. زیرا ارتباط مستقیم کاهش سلامت فیزیکی نیروها و عملکرد سازمانی آنها کاملاً مشهود است.

وی با اشاره به همکاری دانشگاه علوم پزشکی و موسسه خیریه مهد کرامت با مرکز سلامت کارکنان شهرداری سمنان در پایش سلامت کارکنان، گفت: این طرح با هدف شناسایی عوامل خطر بیماری های غیر واگیر انجام می ‌شود و ارتباط عواملی مانند عوامل استرس‌ زای شغلی، استرس‌ زای زندگی، فعالیت فیزیکی و سایر عوامل ژنتیکی و محیطی با انواع بیماری های غیر واگیر از قبیل پرفشاری خون، دیابت و بیماری های قلبی عروقی، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان کارایی و تاثیر پایش سلامت را کم هزینه تر از درمان دانست و گفت: معاینات سلامت کارکنان با مشارکت کادر پزشکی موسسه خیریه مهد کرامت به صورت کامل و منظم انجام می شود .