انجام عملیات نگهداری از پل های سواره‌رو در شهر سمنان

  • ۱۸ آبان ۱۴۰۰
  • ۳۱۶ بازدید

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سمنان:

انجام عملیات نگهداری از پل های سواره‌رو در شهر سمنان

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سمنان از عملیات نگهداری پل ها در تقاطع های غیرهمسطح شهر خبر داد و گفت: بازدید های دوره ای پل ها در راستای نگهداری از پل‌های سواره‌رو بطور مستمر و سالیانه انجام می شود .

به گزارش مدیريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداری سمنان، مسعود میرشریفی ، رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل در خصوص نگهداری پل های سطح شهر گفت: بر اساس آیین نامه ها و ضوابط اجرایی ، پل ها پس از بهره برداری ، بیشتر از هر سازه دیگر نیاز به نگهداری ، بازدید دوره ای و در صورت صلاحدید مشاور، نیاز به مقاوم سازی خواهد داشت.

میرشریفی افزود: به همین منظور و با توجه به گذشت بیش از یک دهه از احداث پل های غیر همسطح امیرکبیر،محب شاهدین و شهید شاطری، سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سمنان ، حسب وظیفه سازمانی ،این مهم را در اولویت کاری خود قرار داده و با پیش بینی در بودجه سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و با مساعدت های ویژه شهردار و شورای اسلامی شهر سمنان جهت تامین منابع مالی مربوط، نسبت به گزینش پیمانکار ذیصلاح و انجام عملیات مرتبط اقدام نمود .

وی با تشکر از صبوری شهروندان سمنانی به دلیل ایجاد محدودیت های ترافیکی درحین اجرا اضافه کرد: نگهداری و بازدید دوره ای پلهای امیر کبیر و شهید محب شاهدین با هزینه ای بالغ بر ۱۷/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال شامل تعویض درزهای انبساط روی عرشه،نصب زهکشها و هدایت آبهای سطحی،جرم زدایی ازعرشه فولادی پل،جرم زدایی از سازه بتنی پل،رنگ آمیزی عرشه فولادی پل ، بازرسی پیچ و جوشهای سازه پل، بازدید نئوپرنهای (بالشتک تیرهای اصلی )پل و … در ماههای پایانی سال ۱۳۹۹ و تا آبان ماه سال ۱۴۰۰ انجام و عملیاتی گردید و طبق ضوابط، بازدید مجدد و دوره ای پایان سال ۱۴۰۴ در نظر گرفته شده است .

میرشریفی همچنین گفت : جهت انجام عملیات نگهداری پل شهید شاطری با توجه به نوع سازه و طول پل ، اعتباری بالغ بر ۱۸/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال نیاز است که با توجه به اهمیت موضوع در بودجه سال ۱۴۰۱ سازمان و شهرداری پیش بینی خواهد شد امید است با گزینش پیمانکار و مساعدت در تامین بودجه در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به انجام رسد.

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سمنان در پایان ضمن تشکر از مساعدت و همیاری پلیس راهور به ویژه رئیس پلیس راهور شهرستان در حین عملیات اجرایی نگهداری پل ها بیان داشت : اهمیت انجام این مهم بیش از هر چیز ارزش نهادن به اصول شهروندی و سلامت همشهریان و اطمینان خاطر ایشان در هنگام تردد بر روی پلها در تقاطع های غیر همسطح است . امیدواریم با افزایش فرهنگ ترافیک و اجرای ابنیه مناسب و اصلاح نقاط مستعد حادثه ، اتلاف وقت و حوادث رانندگی به حداقل ممکن برسد.