انجام تمهیدات لازم جهت حفظ و گسترش فیبر نوری در شهر

  • ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • ۳۸۱ بازدید

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان خبر داد؛

انجام تمهیدات لازم جهت حفظ و گسترش فیبر نوری در شهر

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان اظهارکرد: اقدامات مناسب و ارزنده ای در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری سمنان در خصوص تامین زیرساخت فیبر نوری اختصاصی شهرداری به منظور بهره برداری در هوشمندسازی شهر سمنان صورت گرفته است.

وی ضمن تقدیر از تلاش های گذشته حوزه فناوری اطلاعات شهرداری سمنان در توسعه شبکه فیبر نوری افزود: در حال حاضر نیز سامانه ها و اپلیکشن های کاربردی برای استفاده مردم در جهت تسهیل ارائه خدمات شهری از طرف سازمان فناوری اطلاعات شهرداری سمنان مهیا گشته که گاهاً در نوع خود در سطح کشور کم نظیر هستند.

وحید پرویزی در جلسه ای با حضور سرپرستان اداره خدمات شهري مناطق شهرداری سمنان گفت همکاری و تعامل بین بخشی یکی از ضروریات در ایجاد و نگهداری از دارایی های فیزیکی شهر هوشمند است به طوری که لازم است به موازات مدیریت شهری، سایر دستگاه های اجرایی نیز موظف به همکاری در توسعه و نگهداری از بستر های ایجاد شده باشند.

وی افزود: همکاری و همسویی دستگاه های اجرایی در این زمینه، باعث کمک به مدیریت شهری در استفاده از تمام ظرفیت ها برای حفظ و گسترش فیبر نوری و همچنین ایجاد شهر هوشمند خواهد بود.

وی با ابراز امیدواری عنوان کرد: با توجه به شرایط و ضوابط و الزامات قانونی و امنیتی موجود در بکارگیری و بهره برداری از بستر فیبر نوری، می بایست در زمان بروز و رفع مشکلات شهری که توسط حوزه خدمات شهری شهرداری مناطق صورت می پذیرد، با لحاظ نمودن حداکثر هماهنگی و دقت از بروز هرگونه آسیب به بستر ارتباطی فیبر نوری جلوگیری بعمل آید.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات شهرداری سمنان در ادامه خاطر نشان کرد؛ استفاده از این ابزار نوین ارتباطی نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های جاری شهرداری و افزایش کیفیت امور به ویژه در حوزه ارتباطات و نظارت داشته و در صورتیکه به شکل مناسب و برنامه ریزی شده مورد استفاده قرار گیرد، امکان توسعه آن در تمامی حوزه‌ها فراهم خواهد بود.

پرویزی با تاکید بر اینکه یکی از دستاوردهای هوشمند سازی ارتقا کیفیت عملکرد و افزایش تعامل مدیریت شهری با شهروندان است، عنوان کرد: کاهش هزینه‌ها، مصرف منابع و بهبود ارتباطات بین شهروندان و دولت در تعامل با ذینفعان بخش‌های مختلف توسعه خدمات از جمله بانک‌ها، شهرداری‌ها، اپراتورهای تلفن همراه، خدمات درمانی، خدمات مدیریت شهری و … است که باید مورد تاکید قرار گیرد.