امکان مشاهده ضوابط شهرسازی املاک در سیستم یکپارچه شهرسازی انجام شد

  • ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۲۴ بازدید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان خبر داد؛

امکان مشاهده ضوابط شهرسازی املاک در سیستم یکپارچه شهرسازی انجام شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان اظهارکرد: بهره برداری از امکان مشاهده ضوابط شهرسازی و املاک در سیستم یکپارچه شهرسازی مطابق طرح جامع، جهت صدور پروانه ساختمانی انجام شده است.

وحید پرویزی گفت: در راستای الکترونکی کردن خدمات شهرداری به صورت الکترونیک، راه اندازی سامانه تائید الکترونیک پیش نویس پروانه ساختمانی نیز در جهت سرعت بخشیدن به این امر راه اندازی شده است .

وی تصریح نمود این سیستم دسترسی به طرح های کدنوسازی، تراک مصوب، سطح اشغال مصوب،کاربری مصوب،جهات اربعه ملک،تعداد طبقات مجاز تعداد پارکینگ، برآورد اولیه عوارض صدور پروانه و…. را از طریق اینترنت در ۲۴ ساعت شبانه روز مهیا می‌کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان گفت: تحقق شهرسازی الکترونیک و هوشمند در راستای تحقق شهر هوشمند به منظور کاهش مراجعات ارباب رجوع، حذف سرگردانی شهروندان، پاسخگویی سریع و شفاف و حذف محدودیت های زمانی از طریق تولید، استقرار و پیاده سازی این سیستم مکانیزه در جهت اصلاح و بهبود روال انجام کار می باشد.

پرویزی گفت :شهروندان با انتخاب ملک خود و یا وارد کردن کد نوسازی ملک از خدمات ارائه شده در این سامانه که شامل: تصدیق گواهی، اعلام ضوابط ساخت و ساز، محاسبه عوارض صدور پروانه، محاسبه تراکم ساختمانی مصوب و مجاز، پیگیری قبوض نوسازی و … می باشد درتمام ساعات شبانه روز۷ روز هفته استفاده کنند.