امداد رسانی آتش نشانان برای نجات مردی ۵۸ ساله در سانحه واژگونی کانکس نگهبانی بر اثر طوفان شب گذشته

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۱۱۳۱ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد:

امداد رسانی آتش نشانان برای نجات مردی ۵۸ ساله در سانحه واژگونی کانکس نگهبانی بر اثر طوفان شب گذشته

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ، رئیس سازمان آتش نشانی سمنان از واژگونی یک دستگاه کانکس بر روی مردی ۵۸ ساله خبر داد.

سعید اسمعیل پور در این باره گفت: بر اثر طوفان و باد شدید شب گذشته یک دستگاه کانکس نگهبانی واژگون و باعث مصدومیت نگهبان آن شد که توسط آتش نشانان امدادرسانی شد.

وی در این باره گفت : بعد از تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی در ساعت ۲۱:۰۱ شب گذشته مبنی بر واژگونی کانکس واقع در بلوار دفاع مقدس و محبوسی یک نفر ، ستاد فرماندهی بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره ۵ و ۱ سازمان آتش نشانی را به همراه دو دستگاه خودرو و ۶ نفر آتش نشان به محل اعزام کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان در نحوه امداد رسانی این حادثه عنوان کرد: نیروهای عملیاتی به محض رسیدن مشاهده کردند در اثر باد و طوفان شدید کانکس نگهبانی واژگون شده و نگهبانی که داخل آن مستقر بوده از ناحیه پای چپ دچار محبوسی زیر کانکس و مصدومیت شده است.

وی در ادامه یادآور شد : آتش نشانان بلافاصله با رعایت نکات ایمنی و بوسیله جک های ست امداد و نجات هیدرولیک کانکس را بلند و پای فرد مصدوم را که مردی ۵۸ ساله بود رهاسازی کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

اسمعیل پور در پایان به پیمانکاران ساختمانی و راهسازی توصیه کرد قبل از برپائی این گونه کانکس ها حتما فضای مناسبی را در نظر گرفته و بعد از برپائی نسبت به مهار کامل آن تمهیدات ایمنی لازم را در نظر بگیرند تا در مواقع اینچنینی از بروز حوادث احتمالی جلوگیری بعمل آید.