اقدامات پیشگیرانه شهرداری سمنان برای مقابله با کرونا

  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
  • ۹۲۱ بازدید

شهردار سمنان در کارگروه تخصصی فرهنگی ، سلامت ، بانوان وخانواده شهرستان سمنان تشریح کرد:

اقدامات پیشگیرانه شهرداری سمنان برای مقابله با کرونا

شهردار سمنان گفت: شهرداری سمنان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان و کارکنان مجموعه خود اقدامات پیشگیرانه‌ای را در دستور کار قرار داده است.

سید محمد ناظم رضوی گفت : فضاهای عمومی شهر سمنان آمادگی لازم را در زمینه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا دارند و شهرداری سمنان اقدامات پیشگیرانه را در راستای بهداشت و سلامت شهروندان با هماهنگی کارشناسان بهداشت در دستور کار قرار دارد .

ناظم رضوی افزود: اقدام‌های مذکور براساس دستور العمل‌های وزارت بهداشت مبنی بر انجام امور پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس که به شهرداری‌ها ابلاغ شده است، پیگیری می‌شود.

وی گفت : در این راستا روزانه در دو نوبت توسط کارکنان سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری پس از سرویس اتوبوس‌ها ، نظافت بیرونی و داخلی آنها با مواد شوینده و با استفاده از مواد نظافتی ضد عفونی کننده تمامی دستگیرها و صندلی ها به طور کامل نظافت و ضدعفونی می شوند.

شهردار سمنان در خصوص شستشو و ضدعفونی نمودن مبلمان شهری اظهار داشت : سازمان ها و مناطق سه گانه شهرداری نسبت به شستشو و ضدعفونی نمودن روزانه مبلمان شهری در بوستانها و معابر شهری ، ایستگاه های اتوبوس و سطل های زباله و بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت اقدام می کنند تا از طریق سهمی در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و مقابله با این ویروس داشته باشد.

رضوی در خصوص اقدامات لازم برای کارکنان گفت : برای کارکنان مجموعه شهرداری مواد بهداشتی لازم ماسک ، دستکش و مایع ضدعفونی تهیه و توزیع گردیده و پمفلت های آموزشی نکات مورد رعایت در خصوص پیشگیری از انتشار این ویروس در سازمانها و مناطق توزیع شده است .

وی ادامه داد : سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان نیز با مشارکت مرکز بهداشت اقدام‌های لازم برای اطلاع‌رسانی راه‌های پیشگیری و آموزش‌های لازم از طریق فضای تبلیغاتی محیطی، فرهنگسراها و خانه‌های بازی به شهروندان ارائه می دهد .

رضوی گفت : اقدامات لازم در آرامستان وادی السلام نیز انجام شده تا تدفین فوت‌ شدگان احتمالی با رعایت امنیت کامل بهداشتی انجام شود.

شهردار سمنان با بیان اینکه مهمترین راههای پیشگیری از سرایت ویروس کرونا، خودمراقبتی و رعایت مسایل بهداشتی است؛ خاطرنشان کرد: شهروندان با توجه کردن به توصیه بهداشتی و رعایت کردن آنها نقش بسزایی در پیشگیری از این ویروس را دارند.