اقدامات پیشگیرانه سازمان پسماند در مقابله با کرونا در شهرک بازیافت

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۶۸۶ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

اقدامات پیشگیرانه سازمان پسماند در مقابله با کرونا در شهرک بازیافت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از اقدامات پیشگیرانه سازمان پسماند در مقابله با کرونا در شهرک بازیافت خبر داد.

بر اساس این گزارش، مطابق با اعلام حمیدرضا پیوندی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان: در مقابله با ویروس کرونا از سوی سازمان مدیریت پسماند،اجرای طرح غربالگری کرونا ویژه انبارداران و پرسنل شهرک بازیافت،سم پاشی و آهک پاشی انبارهای ضایعاتی فعال در شهرک، توزیع ۲۰۰ عدد ماسک و ضدعفونی باسکول و خودروهای حمل پسماند خشک و ضایعات انجام شد.

وی ادامه اداد: شهرک بازیافت با مساحت ۲۰ هکتار با اعتباری ویژه بالغ بر ۳۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بجهت انتقال صنوف مزاحم به خارج از محدوده شهر ، حفظ بهداشت محیطی و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی ،سهولت در بازیافت و ایجاد اشتغال ،جلوگیری از فعالیت انبارهای غیرمجاز درسطح شهرو کنترل و نظارت بر مدیریت پسماندهای شهری پیشگیری از وقوع جرم فعال می باشد.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:این اقدام بجهت حفظ بهداشت محیط و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان شکست این ویروس خموش ادامه دارد و از همشهریان تقاضا میشود زباله خشک را از تر در مبداء با رعایت اصوال بهداشتی جداسازی و تحویل غرفه های بازیافت کنند.