افزایش ۱۰ درصدی کیفیت راندمان آبیاری فضای سبز شهری در سال ۹

  • ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
  • ۱۲۰۳ بازدید

 

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ بهینه سازی و صرفه جویی در آبیاری فضای سبز شهری با جدیت تمام در دستور کار این سازمان می باشد و به همین منظور کیفیت راندمان آبیاری فضای سبز شهری ۱۰ درصد در سال ۹۸ افزایش داشته است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت: این سازمان در سال ۹۸ با توسعه سیستم آبیاری تحت فشار و تغییر روش آبیاری در مساحت تقریبی ۶۰ هکتار موفق شد راندمان آبیاری را در فضای سبز شهری از ۶۵ % به ۷۵% ارتقا دهد.

قاسمی افزود؛ .سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان، به منظور بالا بردن بازدهی آبیاری در شرایط محدودیت و کمبود منابع آب، ارتقا بهره‌وری از آب آبیاری فضای سبز را با روش های جدید آبیاری در دستور کار جدی قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا معاونت اجرایی این سازمان اقداماتی را جهت بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف آب جهت آبیاری فضای سبز شهری انجام داده است و با کاهش سطح کاشت چمن در فضای سبز شهری و با تغییر الگوی کاشت و استفاده از گیاهان پوششی و گیاهان با نیاز آبی کم در دست اقدام دارند.