افزایش و بهبود ظرفیت روشنایی و نورپردازی شهر سمنان

  • ۲۸ دی ۱۳۹۸
  • ۶۴۹ بازدید

معاون شهردار سمنان خبر داد:

افزایش و بهبود ظرفیت روشنایی و نورپردازی شهر سمنان

معاون شهردار سمنان از نوسازی و بهینه سازی پروژه‌های روشنایی و نورپردازی شهری و ورودی های شهر خبرداد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، جواد نجاریانی گفت: یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی کیفیت زندگی در شهرها، میزان آسایش نوری یا همان کیفیت روشنایی معابر فرعی و اصلی شهری است.

نجاریانی ضمن اشاره به تعویض پایه چراغ رفیوژ وسط بلوار ۱۷ شهریور تا مشاهیر ‌و مشاهیر تا پل جهاد ادامه داد : در راستای تامین روشنایی و رفاه و امنیت شهروندان در ضلع جنوبی پارک کومش و بلوار ماندگار با مشارکت شرکت توزیع برق با اجرای عملیات ۷۰ فونداسیون ، پایه چراغ های روشنایی نصب شده است .

وی در ادامه به روشنایی ورودی های شهر اشاره کرد و گفت : ورودی شهر با نصب یک تابلو در عرصه ای نامشخص معنا می شود و فرد پس از ورود به شهر متوجه آغاز شهر می گردد. هرچند ورودی های اکثر شهرهای ایران با اقلیم ها و فرهنگ های متفاوت، ساختی شبیه به هم دارند و چه بسا ساختی ندارند ولی کیفیت سیما و منظر ورودی ، نقش ویژه ای در جذب گردشگر دارد .

معاون خدمات شهری با اشاره به اجرای طرح هدایت مسیر مسافران و زائران از ورودی غربی شهر اظهار داشت : تامین روشنایی و نصب تابلوهای هدایت مسیر قبل از پل سلام تا بوستان سیمرغ در دستور کار شهرداری قرار داشته و تلاش می شود تا پایان سال انجام پذیرد . ۳۵ پایه چراغ وظیفه تامین روشنایی این محدوده را برعهده داشته و امیدواریم با نصب تابلوهای راهنمای مسیر ، کیفیت ورودی غربی شهر بهبود یابد.

وی به نورپردازی های سطح شهر اشاره نمود و گفت : نورپردازی سطح شهر با الویت مناطق جنوبی شهر با المان های نوری در دستور کار قرار گرفته بطوری که دهه فجر امسال ، فضای متفاوت تری را نسبت به سالهای قبل شاهد هستیم .

نجاریانی به بهینه سازی روشنایی بوستان سیمرغ اشاره کرد و گفت : با اعتبار بالغ بر دو میلیارد ریال روشنایی مجموعه شهر بازی بوستان سیمرغ بهبود می یابد .