افزایش توان مالی شهرداری با پرداخت به موقع عوارض و وصول مطالبات دولتی

  • ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۵۸۷ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان عنوان کرد :

افزایش توان مالی شهرداری با پرداخت به موقع عوارض و وصول مطالبات دولتی

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت : شهرداری ۱۹۰ میلیارد تومان از دستگاه های دولتی طلب دارد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، علی رضا شربتدار ، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت : با افزایش فعالیت شهرداری با رویکرد محله محوری ، برای پشتیبانی و تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و دیگر فعالیت های شهرداری تمهیدات لازم پیش بینی شده و در حال انجام است .

شربتدار با اشاره به ماده ۲ قانون نوسازی و عمران شهری مصوب ۱۳۴۷ که شهروندان را موظف به پرداخت عوارض می کند گفت: پرداخت به موقع عوارض سالانه از سوی شهروندان می‌تواند شهرداری را در اجرای بهتر طرح‌های عمرانی و خدماتی یاری دهد. در حال حاضر شهروندان سمنانی مشارکت ۱۵ درصدی در پرداخت عوارض نوسازی و ۳۰ درصد در پرداخت عوارض خودرو دارند که مطلوب نیست.

وی در ادامه افزود : طلب شهرداری از عوارض دستگاه های دولتی در شهر سمنان به ۱۹۰ میلیارد تومان می رسد که ۱۷۰ میلیارد تومان آن در سامانه دولت به ثبت رسیده و در واقع جزء بدهی های دولت به شهرداری سمنان محسوب می شود .

شربتدار اضافه کرد: پرداخت به موقع عوارض نوسازی شهروندان علاوه بر اینکه توان مالی شهرداری را افزایش می دهد، به عمران و آبادانی و شکوفایی بیشتر شهر کمک خواهد کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: تحقق درآمد پایدار در برخی مواقع شهرداری را با مشکل مواجه می‌سازد بخصوص در زمان شیوع ویروس کرونا که منابع درآمدی شهرداری را تحت تاثیر قرار داده چرا که علاوه بر کاهش درآمد ، افزایش هزینه های دیگر خدمات شهری مانند ضدعفونی معابر ، تهیه ملزومات بهداشتی خاص مقابله با کرونا افزایش پیدا کرده است .

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان خاطرنشان کرد :از اقدامات موثر شهرداری سمنان برای کاهش هزینه‌ها و ارتقای بهره‌وری ، برون‌سپاری برخی خدمات و واگذاری وظایف و کوچک‌سازی شهرداری بود که در این راستا با واگذاری بخشی از فعالیت‌های شهرداری به بخش خصوصی و همکاری با بخش خصوصی ، درآمدزایی و کاهش هزینه‌های شهرداری را در برداشت .

#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنان