افتتاح طرح پلاک کوبی با فرمت جدید در شهرداری مرکزی سمنان

  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۱۰۵۴ بازدید

مراسم افتتاح طرح پلاک گذاری منازل و اماکن شهر سمنان با حضور ناظم رضوی شهردار سمنان، مشیری مدیر کل پست استان و جمعی از مسئولین شهرداری سمنان و نمایندگان اداره پست به صورت نمادین در شهرداری مرکزی سمنان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، جواد نجاریانی تصریح کرد: با عنایت به لزوم اجرای پروژه نظام ملی آدرس‌گذاری(GNAF) و به روز رسانی نظام ملی نشانی و اطلاعات مکانی در نظر داریم پروژه پلاک کوبی کدپستی با طرح و فرمت جدید پلاک‌ها که دارای بارکد QR هستند، صورت پذیرد که استان سمنان به عنوان پایلوت انتخاب شده و قرار است کل ایران که این طرح را اجرا نماید.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان همچنین اشاره داشت: برنامه GNAF برنامه ای است که وسعت کاری بزرگی دارد و در قالب استاندارد سازی آدرس های مسکونی است که با اجرای این طرح بارکد هایی که در پایین کد پستی قرار دارد شرکت های دیگر هم می توانند بهره برداری داشته باشند به طور مثال شهرداری از کد نوسازی یا شرکت آب و فاضلاب و برق هر کدام که بخواهند می‌توانند به این وب سایت دسترسی داشته باشند و در این کانال برنامه خود را اجرا کنند.

وی با اعلام این خبر که اجرای این طرح در محدوده بافت سمنان شروع خواهد شد ادامه داد: اولین پلاک را ما امروز از خود شهرداری سمنان پرده برداری کردیم که با همکاری اداره کل پست استان و شهرداری سمنان این طرح به قالب اجرا درآمد.

نجاریانی در آخر با توضیح این موضوع که این اقدام کاملا رایگان بوده و هزینه ای بابت آن از شهروندان اخذ نخواهد شد افزود: پروژه پلاک کوبی کدپستی با طرح و فرمت جدید پلاک ها که دارای بارکد QR هستند برای بهره برداری سازمانها و شرکت‌های دیگر که نیازمند داشتن اطلاعات درباره اینکه یک خیابان چند باب ساختمان دارد و هر یک از این ساختمان ها چند واحد مسکونی، تجاری، نانوایی، داروخانه، بیمارستان و… را در خود جای داده است می باشند و افق روشنی برای برنامه ریزی درست پیش روی آنان می گشاید.

در پایان مراسم اولین پلاک کوبی با فرمت جدید برای شهرداری مرکزی شهرستان سمنان توسط ناظم رضوی شهردار سمنان و مشیری مدیرکل پست استان انجام شد.