افتتاح ساختمان اداری شهرک بیست هکتاری بازیافت

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
  • ۳۲۲ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

افتتاح ساختمان اداری شهرک بیست هکتاری بازیافت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، همزمان با چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از افتتاح ساختمان اداری شهرک بازیافت خبرداد‌.

حمیدرضا پیوندی ضمن تبریک فرارسیدن ایام فرخنده دهه فجر درتشریح این خبر گفت: توسط اعضای شورای شهر ، معاونین شهردار، مدیران شهری و جمعی از پرسنل خدوم‌سازمان پسماند وانبارداران افتتاح گردید.

وی در ادامه افزود:ساختمان اداری شهرک بازیافت با مساحت ۲۵۰ مترمربع در ورودی شهرک بیست هکتاری بازیافت در ۱۰کیلومتری جاده نظامی واقع شده است که از تیرماه سال ۹۹ سازمان مدیریت پسماند با اعتبار ۴/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اقدام به احداث این ساختمان کرده و در هفتمین روز از دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید‌.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ابتدای این آیین باشکوه بیان داشت: با مشارکت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان یک دستگاه خودروی آتش نشانی به همراه یک نیروی آتش نشان به جهت جلوگیری از هر گونه احتراق در انبارهای ضایعاتی در شهرک بازیافت به صورت دائم مستقر می باشد و آشیانه استقرار دستگاه نیز در کنار ساختمان اداری احداث گردیده است.

پیوندی ادامه داد: با اشاره به اینکه ۱۱۰ انبار ضایعاتی در شهرک بازیافت فعال می باشند که از این تعداد ۲۵ انبار ضایعاتی کاغذ، کارتن و مقوا و پلاستیک است که قابلیت اشتعال و آتش سوزی دارند و نزدکترین ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی در فاصله ۸ کیلومتر این شهرک بیست هکتاری واقع شده است.

پیوندی در خصوص مجهزسازی انبارهای ضایعاتی در برابر حوادث غیرمترقبه و آتش سوزی در شهرک بازیافت بیان داشت: در راستای افزایش ایمنی انبارها و حفظ سلامت انبارداران در برابر حوادث تمامی انبارها مجهز به کپسول آتش نشانی و ماسه بادی در انبارها توزیع شده و یک دوره آموزشی توسط کارشناس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برای آنان برگزار گردیده و با یک دستگاه خودروی آتش نشانی به همراه یک نیروی آتش نشان در آن شهرک مستقر می باشد تا در صورت وقوع حادثه در همان مراحل ابتدایی بتوانند اطفاء حریق یا کنترل آتش سوزی را در دست بگیرند تا از ایجاد ضرر و زیان جلوگیری شود.

لازم بذکر است در حاشیه این آیین افتتاحیه باشکوه پس از صرف پذیرایی مدعوین از حسین ورامینی فرد بعنوان مسئول شهرک بازیافت به پاس زحمات چندین ساله از آغاز تاسیس شهرک تا افتتاح ساختمان اداری و آشیانه آتش نشانی،لوح تقدیر از سوی شهردار سمنان ومدیر عامل سازمان پسماند اهداء و مراتب قدردانی انجام شد.

در پایان این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شهرک بیست هکتاری بازیافت با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در راستای اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و انتقال صنوف مزاحم و انبارهای ضایعاتی به خارج از شهر با حضور معاون وزیر کشور به بهره برداری رسید و برنامه های آتی شهرک گاز رسانی شبکه گاز شهری برای ۱۱۰ انبار ،استقرار یک دستگاه ATMبانک سپه و راه اندازی شعبه در مجموعه و تحویل زمین ۲۰ هکتار دوم به متقاضیان می باشد.