اطفای ۲۷ مورد آتش‌سوزی طی چهارشنبه آخر سال

  • ۵ فروردین ۱۳۹۹
  • ۶۳۵ بازدید

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری سمنان خبرداد:

اطفای ۲۷ مورد آتش‌سوزی طی چهارشنبه آخر سال

رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان از وقوع و اطفای حریق ۲۷ مورد آتش‌سوزی طی چهارشنبه آخر سال در شهر سمنان خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان سعید اسمعیل پور ضمن بیان اینکه برای چهارشنبه آخر سال نیروهای عملیاتی در پنج ایستگاه با تمام امکانات و تجهیزات به‌ صورت آماده‌باش در شهر سمنان بودند، ابراز داشت: از ساعت ۱۸ روز ۲۷ اسفندماه لغایت ۱:۳۰ بامداد تعداد ۲۷ مورد حادثه آتش‌سوزی جزئی در سطح شهر شامل حریق لاستیک، سطل‌های زباله و غیره به وقوع پیوست که خوشبختانه این آتش‌سوزی‌ها جزئی بود و خسارتی به شهروندان وارد نشد.

وی افزود: در شب چهارشنبه‌سوری امسال علی‌رغم اطلاع‌رسانی و هشدارهای داده‌ شده به خاطر شیوع ویروس کرونا باز هم شاهد حضور مردم در کوچه‌ها و معابر بودیم که نشان می‌دهد هنوز عده‌ای هشدارها را جدی نگرفتند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای چهارشنبه آخر سال، ابراز داشت: نیروهای آتش‌نشانی از چند روز مانده به چهارشنبه آخر سال، بازدید و بررسی‌هایی از پارک‌ها و بوستان‌ها، فضاهای مقابل آپارتمان‌ها و هماهنگی پاک‌سازی از شاخ و برگ درختان، تخلیه سطل‌های زباله و جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده را انجام دادند.

اسمعیل پور در ادامه تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته این سازمان می‌توان تبلیغات گسترده و نشر پیام‌های آموزشی (پوستر و توصیه‌های ایمنی)، موشن‌گرافی در فضای مجازی، نصب بنر، خبرگزاری‌ها و ارائه نکات ایمنی را اشاره کرد.

وی ضمن تشکر از افرادی که هشدارهای ایمنی این روزها را در قبال در خانه ماندن و عدم حضور در معابر و… را رعایت کردند، افزود: از مردم درخواست می‌شود به لحاظ حفظ سلامتی خود و خانواده از دیدوبازدید عید و حضور در تجمعات غیرضروری صرف‌نظر کنند و با حمایت و همدلی تا ریشه‌کن کردن این بیماری پا به‌ پای مسئولان همراه باشند.