استقبال مردم از “جشنواره مجازی با قرآن بمانیم “ستودنی است

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۴۱۷۶ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان؛

استقبال مردم از “جشنواره مجازی با قرآن بمانیم “ستودنی است

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: در دو هفته اول ماه مبارک رمضان بیش از هشتصد نفر در “جشنواره مجازی با قرآن بمانیم” شرکت کردند.

عباس بابایی با بیان اینکه “جشنواره مجازی با قرآن بمانیم” از هفتم اردیبهشت ماه مصادف با آغاز ماه مبارک رمضان در فضای مجازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: این مسابقه که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان طراحی و اجرایی شد از روز اول ماه مبارک رمضان هر هفته در سه بخش قرائت روزانه قرآن کریم به نیت سلامتی و ظهور امام زمان (عج)، مسابقه ترتیل قرآن کریم از فراز های منتخب و جرعه ای از معارف دلها در شبکه های مجازی به آدرس @farhang_sem برگزار می شود.

وی با اشاره به استقبال مردم از شهرهای مختلف کشورمان شامل سمنان، قزوین، کرمانشاه، گرمسار و ….از مسابقه « مجازی با قرآن بمانیم» ستودنی است، ادامه داد: در هفته اول ماه مبارک رمضان حدود سیصد و پنجاه نفر در این مسابقه شرکت کردند در حالی که هفته دوم تعداد شرکت کننده‌ها به حدود چهار صد و پنجاه نفر رسید و در هر هفته در هر بخش به تعدادی از شرکت کنندگان به عنوان برنده در شبکه‌های اجتماعی اعلام شدند.

بابایی با اشاره به اینکه در بخش مسابقه ترتیل قرآن کریم از فراز های منتخب که ویژه کودکان و نوجوانان در راستای تحقق “سمنان شهر دوستدار کودک” طراحی و اجرا شده است، اظهار داشت: این سازمان با توجه به استقبال خوب کودکان و نوجوانان مخصوصا کودکان در رده های سنی ۲ و ۳ سال در این جشنواره، تعداد برندگان را از ۳ نفر به ۵ نفر افزایش داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قرآن نقش هدایتگری را در زندگی انسان‌ها برعهده دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت دنیا و آخرت انسان را تضمین می‌کند، در این روزهایی که با شعار در خانه می‌مانیم سعی بر شکست بیماری کرونا را داریم فرصت بیشتری برای توجه و تدبر در آیات الهی فراهم شده است .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه این مسابقه تا پایان ماه رمضان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: افراد با مراجعه به تلگرام با آدرس @farhang_sem می‌توانند لینک شرکت در مسابقه را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه سؤالات مسابقه مجازی «با قرآن بمانیم» از صبح روز شنبه هر هفته در شبکه‌ اجتماعی تلگرام بارگذاری می‌شود و علاقه مندان در هر هفته فرصت دارند تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه در هر بخش پاسخ صحیح و یا ویدئوی خود را به آیدی ذکر شده ارسال نمایند ، افزود: در روز جمعه هر هفته از ماه مبارک رمضان منتخبین به قید قرعه اعلام می شوند.