استانداردسازی وسایل بازی بوستان‌های سمنان

  • ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • ۲۰۱۲ بازدید

معاون شهردار سمنان خبر داد:

استانداردسازی وسایل بازی بوستان‌های سمنان

معاون شهردار سمنان از استاندار سازی کلیه وسایل بازی پلی اتیلن در پارکها و بوستان های سطح شهر خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، جواد نجاریانی گفت: در راستای معرفی سمنان شهر دوستدار کودک از سال گذشته موضوع استانداردسازی و ایمن سازی وسایل و زمین‌های بازی کودکان در بوستان‌های شهر در دستور کار شهرداری سمنان قرار گرفت و در فاز اول بیش از شصت درصد وسایل بازی کودکان در فضاهای عمومی و فضاهای سبز مانند بوستان‌های عمومی و محله‌ای استانداردسازی شد که این اقدام شهرداری سمنان توسط رییس سازمان ملی استاندارد کشور مورد تقدیر قرار گرفت .

نجاریانی افزود: به منظور استاندارد‌سازی و ایمن سازی بقیه وسایل و زمین‌های بازی کودکان طبق دستورالعمل تدوین شده اداره کل استاندارد فاز دوم طرح استاندارسازی شروع می شود .

وی ادامه داد: با اجرایی شدن فاز دوم، جزء محدود شهرهایی هستیم که کلیه وسایل بازی در سطح بوستان ها استاندارد سازی شده و وسایل غیر استاندارد نداریم.

معاون شهردار سمنان با بیان اینکه خرید وسایل جدید بازی کاملا مطابق با استانداردهای مربوطه است اظهار داشت: طی روزهای آتی ۲۳ ست وسایل بازی پلی اتیلن جدید در بوستانها نصب خواهد شد.

این مقام مسئول اعتباری که برای اجرای فاز دوم استاندارد سازی وسایل پلی اتیلن در ۲۷ بوستان در نظر گرفته شده را حدود ۱۲ میلیارد ریال عنوان کرد.

شایان ذکر است استاندارد بودن وسايل و تجهیزات بازی و سرگرمی به اين معني است كه توليد و نصب اين وسايل بايد داراي استاندارد بوده و بهره برداري از آنها نيز همراه با اخذ تاييديه هاي مورد نظر انجام شود.