از پیشکسوت عرصه ورزش، در سمنان تجلیل شد

  • ۱۰ آذر ۱۳۹۸
  • ۷۴۳ بازدید

در سومین آیین “شونشینی” ؛

از پیشکسوت عرصه ورزش، در سمنان تجلیل شد

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری سومین آئین شونشینی ویژه شب‌های پائیز خبر داد و گفت: در این مراسم از یک پیشکسوت در عرصه ورزش تقدیر به عمل آمد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، عباس بابایی در حاشیه اختتامیه سومین شونشینی بیان کرد: این مراسم سنتی ویژه شب‌های پائیز و زمستان به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با هدف اشاعه نشاط اجتماعی برای سومین بار در حالی برگزار شد که تجلیل از قدیمی‌ترین داور ورزشی شهر سمنان یکی از محورهای این برنامه بود.

وی افزود: هم‌زمان با سومین شونشینی که در سالن شهید مطهری برگزار شد از پیشکسوت عرصه ورزشی و داور رشته‌های والیبال، فوتبال، بسکتبال، تنیس روی میز وکشتی شهر سمنان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان بابیان اینکه این مراسم با حضور فرماندار، اعضای شورای شهر و سایر مسئولان شهری و شهرستانی و همچنین علاقه‌مندان به زبان و فرهنگ سمنان برگزار شد، گفت: استقبال شهروندان از سومین شو نشینی سمنان قابل‌توجه بود.

بابایی بابیان اینکه برنامه شونشینی با زبان سمنانی برگزار می‌شود که هدف از آن ترویج زبان و این گویش برای نسل جوان است، بیان داشت: موسیقی، اجرای نمایش، شعرخوانی و … در زمره برنامه‌های این مراسم است که هر جمعه به مدت شش هفته در سالن شهید مطهری سمنان برگزار می‌شود و تاکنون شاهد برگزاری سه نشست همراه با تجلیل از سه پیشکسوت در عرصه نویسندگی،پزشکی و ورزشی ” محمد باقر قاسم، دکتر سید ضیاء الدین شریعت پناهی و فتحعلی قدس” بوده‌ایم.

وی افزود: حاج ناصر زمانی پور قدیمی ترین تکیه دار و پیر غلام مسجد و هیات جهادیه سمنان قرار است در چهارمین برنامه شونشینی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان که هفته آینده برگزار می‌شود مورد تقدیر قرار گیرد.

عباس بابایی بیان کرد: هدف از تجلیل پیشکوستان فرهنگ و هنر اشاعه فرهنگ سپاسگذاری از هنرمندان و گرامیداشت کسانی است که در مسیر فرهنگ کهنسال این دیار گام بر می دارند.

عباس بابایی یادآور شد: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با مشارکت معاونت پروشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن پویان اجراء شد.