از پاکبان های سمنانی تجلیل می شود

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۹۱ بازدید

شهردار سمنان خبر داد

از پاکبان های سمنانی تجلیل می شود

شهردار سمنان از برگزاری همایش به منظور قدردانی و تشکر از پاکبانان پر تلاش و سفیران پاکیزگی که در راستای حفظ سلامت شهر و شهروندان تلاش می‌کنند،خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اعلام این خبر گفت : پاکبان ها خادمان واقعی، صمیمی و بی ادعاي جامعه هستند. پاکبان ها در دوران شیوع کرونا و در این شرایط پر خطر دست از تلاش برنداشته و برای پاک نگه‌ داشتن شهر و کسب روزی حلال، خود را به خطر می اندازند.

مرتضی نژاد ادامه داد : پاکبانان سفیران پاکیزگی شهرها هستند و با تلاش خستگی ناپذیر خود آلودگی ها را از چهره شهر، پاک می کنند که این کوشش و مجاهدت ارزشمند و ستودنی است و شهرداری سمنان برنامه خاصی برای تجلیل از این قشر تدارک دیده است.

وی با اشاره به لزوم تجلیل سالیانه از پاکبان ها ، خواستار نام گذاری یک روز به نام “روز پاکبان” در تقویم فرهنگی کشور شد .

مرتضی نژاد با بیان اینکه روزانه ۱۰۰ تن زباله در شهر سمنان جمع آوری می شود ، به مشارکت شهروندان در تفکیک زباله تاکید کرد و افزود : حدود ۴۰ درصد زباله های شهر تفکیک می شود که لازم است شهروندان سمنانی در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند .

شهردار سمنان به هزینه ۳۰۰ میلیون ریالی روزانه جمع آوری زباله نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد : در این شرایط سخت اقتصادی شهرداری سمنان مصمم است به تعهدات خود در پرداخت حقوق کارگران فضای سبز و سازمان پسماند عمل کند.