از قدیمی ترین پزشــک سمنان تجلیل شد

  • ۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۸۹۱ بازدید

در دومین رویداد فرهنگی هنری ، آیین “شونشینی”؛

از قدیمی ترین پزشــک سمنان تجلیل شد

آیین تجلیل از ۶۰ سال خدمات ارزنده، صادقانه و گرانقدر دکتر سید ضیاء الدین شریعت پناهی در عرصه پزشکی در سالن شهید مطهری برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: آیین شونشینی همراه با تجلیل از قدیمی ترین پزشک سمنان با حضور فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان، معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان، جمعی از مسئولین شهری و دوستداران ایشان در سالن شهید مطهری سمنان برگزار شد.

وی با بیان اینکه مجریان توانمند سمنانی توران ضمیری و محمدرضا طاهریان با گویش سمنانی این برنامه را اجراء کردند، اظهار داشت: در این آیین برنامه‌های متنوع و شادی شامل اجرای موسیقی گروه صبا اجراء شد، همچنین بازیگران سمنانی با بازیگری زیبای خود به زبان سمنانی نمایش اجراء کردند و روحیه نشاط و شادابی را به شهروندان تزریق کردند.

بابایی با اشاره به اینکه در این آیین از پیشکسوت عرصه پزشکی و درمانی شهر سمنان دکتر سید ضیاءالدین شریعت پناهی با حضور جمعی از مسئولان شهری تقدیر به عمل آمد، تصریح کرد: در پایان، برای تقدیر از زحمات ۶۰ ساله دکتر سید ضیاءالدین شریعت پناهی ، هدایایی به رسم یابود از سوی فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، امور اجتماعی استانداری، شوراء و دهیاری بیابانک صدا و سیمای مرکز استان سمنان و باغ موزه امیر به ایشان تقدیم شد.

عباس بابایی بیان کرد: هدف از تجلیل پیشکوستان فرهنگ و هنر اشاعه فرهنگ سپاسگذاری از هنرمندان و گرامیداشت کسانی است که در مسیر فرهنگ کهنسال این دیار گام بر می دارند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان با اعلام به اینکه سومین شو نشینی جمعه هشتم آذر ماه در سالن شهید مطهری برگزار می شود، اظهار داشت: در سومین شوء نشینی از فتحعلی قدس پیشکسوت ورزشی “داور رشته های والیبال، فوتبال، بسکتبال و کشتی” تجلیل خواهد شد.

عباس بابایی یادآور شد: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با مشارکت معاونت پروشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن پویان اجراء شد.

شایان ذکر است: دکتر سید ضیاء الدین شریعت پناهی متولد سال ۱۳۱۰ در سمنان و جزء اولین سمنانی هایی است که پس از طی تحصیلات دانشگاهی، به طبابت در زادگاه خود مشغول شد.