از استاد فرهنگ شکوهی شاعر پژوهشگر عامه و زبان سمنانی تجلیل شد

  • ۸ دی ۱۴۰۱
  • ۴۹ بازدید

در چهاردهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی؛

از استاد فرهنگ شکوهی شاعر پژوهشگر عامه و زبان سمنانی تجلیل شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: چهاردهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان، شهردار سمنان،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی برپا شد.

امیر نجم طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی و تشویق جوانان به فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب های ” بزنین”(بدانید) و یاد ایام از استاد فرهنگ شکوهی به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب ها با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنان عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است، تصریح کرد: در این نشست با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان از استاد فرهنگ شکوهی با اهدا هدایا و لوح تقدیر توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان تجلیل و قدردانی شد.

امیر نجم در پایان با بیان اینکه چهاردهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ در سالن شهید بابایی شهرداری مرکز برگزار شد، خاطر نشان کرد: این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان برپا گردید.

گفتنی است: در پایان این نشست با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان ، شهردار ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و استاد فرهنگ شکوهی از هنرمندان نمایش ارمنی با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل شدند.