از استاد علی اصغر نداف شاعر و گویش ور زبان سمنانی تجلیل و قدردانی شد

  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
  • ۱۹ بازدید

در هفدهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی؛

از استاد علی اصغر نداف شاعر و گویش ور زبان سمنانی تجلیل و قدردانی شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: هفدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی برپا شد.

امیر نجم اظهار کرد: این نشست در راستای احیا و ترویج فرهنگ و زبان سمنانی و تشویق عموم شهروندان به ویژه جوانان به استفاده از این گویش ارزشمند برگزار شد.

در این نشست کتاب های “سُنبُلِستون” و “شییَه جنی “از استاد علی اصغر نداف شاعر و گویش ور زبان سمنانی به حضار اهدا شد و همچنین با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی استاد ابوالفضل اعوانی،مصطفی ترحمی،مجید صبوری وعلی دولتیان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مجری توانمند سمنانی توران ضمیری با گویش سمنانی این برنامه را اجراء کردند، اظهار داشت: در ادامه این نشست مجتبی توحیدی خواننده سمنانی دو شعر به زبان سمنانی در حضور شهروندان اجرا کرد.

نجم با اشاره به اینکه در این آیین از علی اصغر نداف شاعر و گویش ور زبان سمنانی با حضور جمعی از اساتید تقدیر به عمل آمد، تصریح کرد: در پایان، برای تقدیر از زحمات چندین ساله این فعال حوزه شعر و گویش وری هدایایی به رسم یادبود از سوی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و جمعی از دوستداران ایشان و خانواده محترمشان به ایشان تقدیم شد.

هفدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهار شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان در سالن شهید بابایی شهرداری سمنان برگزار شد.