از استاد ابوالفضل اعوانی شاعر و گویش ور زبان سمنانی تجلیل و قدردانی شد

  • ۲ اسفند ۱۴۰۱
  • ۵۲ بازدید

در پانزدهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی؛

از استاد ابوالفضل اعوانی شاعر و گویش ور زبان سمنانی تجلیل و قدردانی شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: پانزدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضور رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی برپا شد.

این نشست در راستای احیا و ترویج فرهنگ و زبان سمنانی و تشویق عموم شهروندان به ویژه جوانان به استفاده از این گویش ارزشمند برگزار شد.

در این نشست کتاب های “اونه شو” و “اوسوس” از استاد ابوالفضل اعوانی شاعر و گویش ور زبان سمنانی به حضار اهدا شد و همچنین با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی استاد عبدالمحمد خالصی، فرهنگ شکوهی، منصور فرزامی رئیس انجمن اهل قلم شهرستان سمنان و علی دولتیان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

نجم با بیان اینکه مجری توانمند سمنانی توران ضمیری با گویش سمنانی این برنامه را اجراء کردند، اظهار داشت: در ادامه این نشست جمعی از کودکان گروه سمنی زکی ترانه آب و خاک را به زبان سمنانی در حضور شهروندان اجرا کردند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به اینکه در این آیین از ابوالفضل اعوانی شاعر و گویش ور زبان سمنانی با حضور جمعی از اساتید تقدیر به عمل آمد، تصریح کرد: در پایان، برای تقدیر از زحمات چندین ساله این فعال حوزه شعر و گویش وری هدایایی به رسم یادبود از سوی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و جمعی از دوستداران ایشان و خانواده محترمشان به ایشان تقدیم شد.

پانزدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهار شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان در سالن شهید بابایی شهرداری سمنان برگزار شد.