از ادیب سمنانی استاد پرویز حقیقت تجلیل شد

  • ۱ دی ۱۳۹۸
  • ۵۳۵ بازدید

در ششمین رویداد فرهنگی هنری، آیین “شونشینی”؛

از ادیب سمنانی استاد پرویز حقیقت تجلیل شد

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری ششمین آئین شونشینی ویژه شب‌های پائیز خبر داد و گفت: در این مراسم از پرویز حقیقت ادیب سمنانی “اولین رئیس آموزش استثنائی کشور و استاد ادبیات و شاهنامه خوان ، تقدیر به عمل آمد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: آیین شونشینی همراه با ادیب سمنانی با حضور شهردار سمنان، فرماندار، جمعی از مسئولین شهری و دوستداران ایشان در سالن شهید مطهری سمنان برگزار شد.

وی در حاشیه اختتامیه ششمین شونشینی بیان کرد: این مراسم سنتی ویژه شب‌های پائیز و زمستان به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با هدف اشاعه نشاط اجتماعی برای پنجمین بار در حالی برگزار شد که تجلیل از پیشکسوت و ادیب سمنانی پرویز حقیقت در سمنان یکی از محورهای این برنامه بود.

بابایی با بیان اینکه مجریان توانمند سمنانی توران ضمیری و محمدرضا طاهریان با گویش سمنانی این برنامه را اجراء کردند، اظهار داشت: در این آیین برنامه‌های متنوع و شادی شامل اجرای موسیقی توسط هنرمندان سمنانی ماشاءالله محقق، فرید بیطرف در تصنیف سمنان و توحیدی پور اجراء شد، همچنین بازیگران سمنانی ملیکا و هانا شیرازی و گروه هنری باران به سرپرستی علی شفائیان با بازیگری زیبای خود به زبان سمنانی نمایش اجراء کردند و روحیه نشاط و شادابی را به شهروندان تزریق کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به اینکه در این آیین از ادیب سمنانی استاد پرویز حقیقت با حضور جمعی از مسئولان شهری تقدیر به عمل آمد، تصریح کرد: در پایان، برای تقدیر از زحمات چندین ساله ایشان هدایایی به رسم یابود از سوی فرماندار، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان،جمعی از دوستداران ایشان و خانواده محترمشان به ایشان تقدیم شد.

عباس بابایی بیان کرد: هدف از تجلیل پیشکوستان فرهنگ و هنر اشاعه فرهنگ سپاسگذاری از هنرمندان و گرامیداشت کسانی است که در مسیر فرهنگ کهنسال این دیار گام بر می دارند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان یادآور شد: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با مشارکت معاونت پروشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان اجراء شد.