ازپژوهشگر فرهیخته در عرصه پژوهش فرهنگ عامه و زبان سمنانی تجلیل شد

  • ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  • ۲۲ بازدید

همزمان با میلاد با سعادت امام علی”ع”در چهارمین رویداد فرهنگی هنری، آیین “شونشینی” سال ۱۴۰۱؛

ازپژوهشگر فرهیخته در عرصه پژوهش فرهنگ عامه و زبان سمنانی تجلیل شد

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری چهارمین آئین شونشینی ویژه شب‌های زمستان در شب میلاد با سعادت مولی الموحدین امام علی “ع” خبر داد و گفت: در این مراسم از از پژوهشگر فرهیخته در عرصه پژوهش فرهنگ عامه و زبان سمنانی ، تقدیر به عمل آمد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: آیین شونشینی همراه با پژوهشگر فرهیخته در عرصه فرهنگ عامه و زبان سمنانی با حضور فرماندار سمنان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان و جمعی از مسئولین شهری و دوستداران ایشان در سالن شهید مطهری سمنان برگزار شد.

وی در حاشیه اختتامیه چهارمین رویداد شونشینی بیان کرد: این مراسم سنتی ویژه شب‌های زمستان به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با هدف اشاعه نشاط اجتماعی برای چهارمین بار در سال ۱۴۰۱ درحالی برگزار شد که تجلیل از زحمات محمد عموزاده پژوهشگر فرهیخته در عرصه پژوهش فرهنگ عامه و زبان سمنانی یکی از محورهای این برنامه بود.

نجم با بیان اینکه مجری توانمند سمنانی توران ضمیری با گویش سمنانی این برنامه را اجراء کردند، اظهار داشت: در این آیین برنامه‌های متنوع و شادی شامل اجرای موسیقی توسط هنرمند سمنانی آقای وحید ذوالفقاری و مجتبی توحیدی پور در تصنیف سمنان به اجراء درآمد، همچنین بازیگران سمنانی رضا نجم الدین و ابوالفضل پهلوان و خانم طیبه سنایی نژاد با بازیگری زیبای خود به زبان سمنانی نمایش اجراء نمودند و روحیه نشاط و شادابی را به شهروندان تزریق کردند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به اینکه در این آیین از محمد عموزاده پژوهشگر فرهنگ عامه و زبان سمنانی با حضور جمعی از مسئولان شهری تقدیر به عمل آمد، تصریح کرد: در پایان، برای تقدیر از زحمات چندین ساله این فعال حوزه پژوهش هدایایی به رسم یادبود از سوی فرماندار سمنان، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و جمعی از دوستداران ایشان و خانواده محترمشان به ایشان تقدیم شد.

امیر نجم بیان کرد: هدف از تجلیل پیشکسوتان فرهنگ و هنر و مفاخر استان اشاعه فرهنگ سپاسگذاری از هنرمندان و گرامیداشت کسانی است که در مسیر فرهنگ کهنسال این دیار گام بر می دارند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان یادآور شد: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان سمنان اجراء شد.