ارزش گذاری و پاسداشت میراث گرانبهای شهر با تعیین رسمی روز سمنان

  • ۱۸ دی ۱۴۰۰
  • ۲۰۹ بازدید

شهردار سمنان خواستار شد:

ارزش گذاری و پاسداشت میراث گرانبهای شهر با تعیین رسمی روز سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان با صدور پیامی ، خواستار نامگذاری رسمی و ثبت در تقویم رسمی کشور به نام روز سمنان شد.

در این پیام آمده است :

سمنان گوهری در کویر ایران

سمنان یکی از شهرهای تاریخی ایران است که کویر، جنگل، کوهستان، مناطق خشک و بیابانی، مناطق سرسبز و جمیع اضداد طبیعت را یکجا می¬توان در مسافتی به ابعاد ۲۰ کیلومتر مربع مشاهده کرد.

شهر میراث گذشتگان ، با جاده سنگفرش که یادگار گذشتگان و مسیر تاریخی ابریشم است، اینجا پیوند و آشتی کویر و کوهستان را می توان نظاره کرد.

سمنان با آب و هوای دوگانه اش، همیشه بهشت گردشگرانی بوده که دوست داشته اند طبیعت متفاوت کویر و کوه را یکجا کنار هم ببینند. در سمنان می شود با سفری به تاریخ، مساجد و تکایا، زیارتگاه‌ها ، آرامگاه‌ها، خانه‌های قدیمی و تاریخی ، دژها و قلعه ها، کاروانسراها، آب انبارها و گرمابه‌ها، باغ راه ها ، بازارهای مسقف و تو در تو، تپه‌های باستانی، آسیاب‌های آبی، یخدان ها و موزه هایی که صدای گویای تاریخ گران بهای این سرزمین هستند، را یکجا دید.

برای ارزش گذاری و پاسداشت این میراث گرانبها انتساب یک روز و هفته به نام “سمنان” اجتناب ناپذیر است . این اقدام بهانه‌ای است تا دوستداران این شهر تاریخی و میراثی بار دیگر پاسدار هویت‌های فرهنگی شهر باشند و به این بهانه، از مشاهیر و داشته‌های شهر، حال و هوای امروز و برنامه‌های فردا، بیشتر بدانند، بگویند و بشنوند.

اینجانب ضمن گرامی داشت انتساب روزهای دی ماه را به نام سمنان ، به تاسی از فرهیختگان شهر خواستار نامگذاری و ثبت در تقویم رسمی کشور به نام روز سمنان می باشم .

سید علی مرتضی نژاد
شهردار سمنان