ارائه ۱۱۰ خدمت الکترونیکی شهرداری سمنان به شهروندان

  • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۸۰۶ بازدید

در دوره پنجم مدیریت شهری صورت گرفت؛

ارائه ۱۱۰ خدمت الکترونیکی شهرداری سمنان به شهروندان

شهردار سمنان ، دستاوردهای دوره پنجم مدیریت شهری سمنان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را تشریح کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان گفت : یکی از دستاوردهای مهم دوره پنجم مدیریت شهری سمنان تشکیل سازمان فاوا بود که فعالیت های مناسبی را در جهت ارتقای فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف شهرداری و شهروندی سبب شد .

ناظم رضوی ادامه داد : از همان ابتدای تشکیل این سازمان ، دستیابی به مولفه های شهر هوشمند و الکترونیکی کردن خدمات شهرداری در راستای کنترل، هدایت و توسعه همه جانبه و پایدار شهر مد نظر بود. سازمان فاوا توانست در این مدت با ایجاد ۱۷ سامانه ، ۱۱۰خدمات مختلف را به صورت الکترونیک ارائه نماید که این امر با مشارکت شهروندان بیشتر محقق می گردد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری الکترونیک بستری را فراهم می کند تا ارائه خدمات مورد نیاز به شهروندان با حداکثر کارایی محقق گردد گفت : خدمات الکترونیک شهرداری سمنان در پایگاه my.semnan.ir در زمینه‌های مختلف فعالیت شهرداری از جمله حوزه‌های خدمات شهری، عمرانی، فرهنگی و موارد متفاوت دسته‌بندی شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

رضوی راه اندازی کیف پول الکترونیک را از خدمات ارزنده سازمان فاوا توصیف کرد و گفت : راه اندازی این خدمت بستر مناسبی را برای شکوفایی اقتصاد هوشمند شهری سبب شده بطوری که پرداخت از کیف پول شهروندی برای تمامی خدمات شهرداری از جمله خدمات تفریحی و سرگرمی، اتوبوس، تاکسی، شهربازی ، پارکینگ،خدمات فرهنگی و گردشگری و حتی پرداخت عوارض های شهری توسط این سامانه فراهم شده است.

وی به مدیریت هوشمند پسماندهای خشک توسط شهروندان با راه اندازی سامانه “سیوا” اشاره کرد و افزود : شهروندان با فروش پسماندهای خشک در این سامانه و شارژ شدن کیف پول الکترونیک می توانند از دیگر خدمات شهروندی شهرداری و پرداخت عوارض بهره مند شوند .

شهردار سمنان ایجاد فیبر نوری اختصاصی شهرداری را زیرساختی مهم در راستای ارائه خدمات شهری و شهروندی کم هزینه ، سریع، امن و پایدار دانست و افزود : ۲۵ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر اجرا شده که گام مهم در راستای رسیدن به شهر هوشمند محسوب می شود .