احداث مجموعه بزرگ تفریحی و گردشگری پارک کوهستان سمنان

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۶۲۷ بازدید

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری سمنان خبر داد؛

احداث مجموعه بزرگ تفریحی و گردشگری پارک کوهستان سمنان

مدیرعامل ســازمان عمران و بازآفرینی شهرداری سمنان از ادامه عملیات احداث مجموعه بزرگ تفریحی و گردشگری پارک کوهستان سمنان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،حجــت اله ذوالفقاری گفت: این مجموعه شــامل آبشار، آمفی تئاتر روباز، کنارگذرها، راههای دسترسی، المان و مقبره شـهدای گمنام، مخازن آب شرب، پیاده راه ســازی اطراف دریاچه، پل معلق روی دریاچه، مسیر پیاده روی کنار نهر پارک کوهستان به پارک مســافر، آلاچیق، فضاهای سبز و دیگر فضاهای تفریحی می باشد.

وی با اشاره به احداث آبشار این مجموعه اظهار داشت: فاز اول ســاخت این آبشار تکمیل و قابل بهره بــرداری گردید و فاز دوم به صورت پلکانی همراه با نهر آب وسط و سکوهای نشیمن طراحی و در سال جاری اجرا می گردد.

ذوالفقاری افزود: سالن آمفی تئاتر روباز در مساحتی حدود دو هزار متر مربع تکمیل و با ظرفیت بیش از هزار نفر آماده برگزاری جشن ها و مراسم ها می باشد، همچنین فاز اول کنارگذر جاده سلامت نیز به مساحت حدود ۱۸۰۰ متر مربع تکمیل و با درختکاری و ایجاد فضای سبز زیبا مسیری مفرح و شاداب برای شهروندان و بازدیدکنندگان محترم فراهم نموده است.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری در ادامه تصریح کرد: گنبد مقبره شهدای گمنام نیز با هزینه ۶ میلیارد ریال در حال ساخت میباشد و بزودی برروی المان احداثی نصب خواهد شد و جهت دسترسی آسان به مزار شهدا در دو سمت پله سنگی احداث شده است.

حجت اله ذوالفقاری خاطر نشــان کــرد: در این مجموعه ســه مخزن آب شــرب ۱۰۰،۱۵۰و ۵۰ متر مکعبی احداث شده است و در ماه های آینده آبگیری شده و شهروندان محترم می توانند از آب شرب استفاده نمایند همچنین پیاده راه سازی اطراف دریاچه به مساحت حدود ۱۵۰۰ متر در حال احداث میباشــد و تا بام اول ادامه خواهد یافت.

در ادامه ذوالفقاری ابراز داشت: دو دهانه پل ۷متری با ارتفاع ۳ متر جهت تخلیه مناسب سیلاب فصلی بر روی بند روزیه نیز در حال احداث می باشد.

وی با اشاره به ســاخت پل معلق بر روی دریاچه روزیه، بیان داشــت: این پل معلق گردشــگری حدود ۱۴۰ متر طول دارد و جهت استفاده تفریحی شهروندان طراحی شده است.
ذوالفقاری در ادامه گفت: جهت ارتباط و دسترسی آسان از پارک شــقایق به بوستان مسافر و در ادامه مسیر به سمت پارک کوهستان پل عابر پیاده برروی کمربندی روبروی پارک شــقایق نصب خواهد شــد.

مدیرعامل سـازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری در پایان اظهار داشت: برای این پروژه بزرگ گردشگری ۱۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و تلاش داریم تا پایان ســال جاری پروژه های تعریف شده کامل و قابل بهره برداری گردند.