احداث حاشيه بوستان زاوقان و باغ راه به عنوان مکان هاي گردشگري/ کاهش بار ترافيکي و تصادفات با احداث پل خيرآباد

  • ۱۷ دی ۱۳۹۸
  • ۸۱۳ بازدید

معاون امورفنی و زیربنایی شهرداری سمنان در گفتگو با آریا:

احداث حاشيه بوستان زاوقان و باغ راه به عنوان مکان هاي گردشگري/ کاهش بار ترافيکي و تصادفات با احداث پل خيرآباد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان و به نقل از خبرگزاری آریا، حسن عبداله زاده معاون امورفنی و زیربنایی شهرداری سمنان در خصوص طرح های در دست اجرای این معاونت گفت: احداث حاشیه بوستان زاوقان و باغ راه با هزینه ای بالغ بر ۳/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی با توجه به چشم اندازهای زیبا و مشرف بودن به باغ های اطراف و وجود نهرهای محدوده از مکان های گردشگری و پر بازدید شهر سمنان در آینده نزدیک خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات مهم و شاخصی در سال ۹۸ توسط این معاونت صورت پذیرفته است، تصریح کرد: ساماندهی و احداث محوطه اطراف استخر ذخیره آب پارک سوکان با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال و پیشرفت ۷۰ درصدی با هدف بهبود شرایط بصری منطقه و اسکان بیشتر مسافران و شهروندان در حال اجراست.

عبدالله زاده با اشاره به پروژه های در دست اجرای این معاونت در پارک سیمرغ شهر سمنان، به تکمیل سالن آمفی تئاتر پارک ترافیکی با مبلغ قرارداد حدود ۱۴/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی و ساماندهی پارک سیمرغ (پاویون_اقامتی) با مساحت سازه فضا کار حدود ۱۹۲ متر مربع و پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه خبر داد.

معاون امور فنی و زیربنایی شهرداری سمنان با اشاره به اقدامات شاخص این معاونت در خصوص احداث پل و تقاطع غیر همسطح در شهر سمنان، پل عابر پیاده ورودی غربی سمنان با مبلغ قرارداد حدود ۶/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد با ۶۶ متر طول و عملیات احداث تقاطع غیر همسطح فدک – خیرآباد (پل خیرآباد) با پیشرفت فیزیکی حدود ۳۰ درصدی با مبلغ قرارداد حدود ۶۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال، تصریح کرد: این پل از میدان راه آهن ،متصل به بلوار فدک خواهد بود که با احداث این پل شاهد کاهش بار ترافیکی و تصادفات خواهیم بود.

عبدالله زاده ابراز داشت: احداث ساختمان کوشک باغ فدک (باغ خانواده) با مبلغ قرارداد حدود ۱۲/۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از دیگر فعالیتهای خوب و شاخص این معاونت بوده است. این ساختمان از اطراف مشرف به باغ بوده و به عنوان کوشک خانوادگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کوشک در فرهنگ لغت به معنای خانه بزرگ در میان یک باغ، کاخ تابستانی معنا می شود.

وی در ادامه با اشاره به پروژه احداث کلبه چوبی و آبنمای بوستان کوشمغان، مختصات این پروژه را اینگونه برشمرد: این طرح دارای هفت آلاچیق با مساحت حدود ۶ متر مربع برای هر کدام می باشد. مساحت کلبه چوبی حدود ۸۰ متر مربع برای استفاده رستوران در نظر گرفته شده است و با توجه به وجود آبشار مصنوعی و آلاچیق در محدوده آن، این مکان جزء فرصت های گردشگری محسوب می شود. این پروژه با مبلغ قرارداد حدود ۳/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ بسته شد و تاکنون ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون امور فنی و زیربنایی شهرداری سمنان، احداث ساختمان اداری آرامستان با مبلغ قرارداد ۱۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد و طراحی و احداث ایستگاه آتش نشانی در شهرک غرب سمنان با مبلغ قرارداد حدود ۲۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال با پیشرفت حدود ۶۵ درصدی و زیربنای حدود ۲۵۰ مترمربعی را از آخرین اقدامات مهم و شاخص سال جاری این معاونت دانست.

عبدالله زاده در پایان با اشاره به طرح نهضت آسفالت ریزی شهرداری سمنان، اظهار داشت: در سال ۹۷ آسفالت فینیشری به مساحت ۹۴۰/۲۶ متر مربع با تناژ ۳۱۷۰ تن و آسفالت دستی به مساحت ۸۹۶۰ مترمربع و تناژ ۱۰۵۳ تن انجام شد. همچنین نوار حفاری به متراژ ۸۰۲۲ متر مربع با تناژ ۹۴۴ تن و درزگیری آسفالت به میزان ۳۲۲۵۷ متر مربع صورت پذیرفت. این اقدامات طی سال جاری به این گونه است که آسفالت فینیشری به متراژ ۹۷۴۳۱ مترمربع با تناژ ۱۱۴۵۰ تن و آسفالت دستی با متراژ ۱۱۰۰۰ و با تناژ ۱۲۹۳ انجام گردیده است و نوار حفاری در سال ۹۸ ، ۹۵۰۰ متر مربع با تناژ ۱۱۲۰ تن بود و علاوه بر آن می توان به درزگیری انجام شده طی سالجاری به متراژ ۵۲۹۶۲ مترمربع اشاره نمود.

وی دلیل این اختلاف آماری را اینگونه تشریح کرد: در سال ۹۷ به این دلیل آسفالت فینیشری کمتر است که سال گذشته قیمت آسفالت تغییر و سیر صعودی گرفت و باعث خاتمه چند قرارداد شد. به طور مثال یک قرارداد ۳ میلیاردی را پیمانکار نتوانست بیشتر از ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون کار کند و این موضوع در آسفالت دستی هم صدق می کند، اما در سال ۹۸ قرارداد باز آسفالت داریم و به احتمال بسیار فراوان، این آمار تا پایان سالجاری افزایش خواهد یافت.