اجرای ۲۲۰ برنامه ورزشی برای توسعه ورزش شهروندان سمنانی

  • ۱۲ آبان ۱۳۹۸
  • ۹۸۴ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان:

اجرای  ۲۲۰ برنامه ورزشی  برای توسعه ورزش شهروندان سمنانی .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری ۲۲۰ برنامه ورزشی طی امسال در سطح شهر خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، عباس بابایی به مناسبت انتشار بولتن بازتاب فعالیتها و برنامه های حوزه ورزش شهرداری سمنان گفت : ورزش و تحرک بدنی مناسب یکی از عوامل موثر در نشاط و شادابی و سلامت فیزیکی و روحی افراد در جامعه بوده و نهادهای مختلف در تامین این شادابی مشارکت دارند .

بابایی ضمن تاکید بر برنامه ریزی صحیح در زمینه مسائل ورزشی ، از برگزاری برنامه ها و کلاس های متعدد و متنوع ورزشی تا پایان سال برای عموم خبر داد و گفت سازمان فرهنگی ، اجتماعی ورزشی در برنامه ریزی و اجرای فعالیت های ورزشی برای شهروندان مشارکت جدی داشته بطوریکه طی امسال تاکنون ۱۷۳ برنامه ورزشی در سطح شهر انجام داده و ۴۷ برنامه ورزشی تا پایان سال اجرا می شود .

وی با تاكيد بر توسعه فضاي فرهنگي، تفريحي و ورزشي در محلات مختلف شهر ، به وجود یک پیست اسکیت ، دو پیست دوچرخه سواری ، سه خانه ورزش محله ، چهار مدرسه ورزشی فعال، دو مجموعه ورزشی  و ۱۲ زمین چمن مصنوعی محله اشاره کرد و گفت : شهرداری سمنان  ۳۴۵۰۰  متر مربع فضای ورزشی اعم از سالن های ورزشی ، زمین های ورزشی روباز و چمن های مصنوعی ایجاد نموده که در نوع خود در استان نمونه است .

بابایی با اشاره به اینكه رویکرد اصلی شهرداری سمنان ،توسعه ورزش همگانی است . گفت: در سال قبل ،  ۹ میلیارد ریال برای توسعه ورزش توسط شهرداری سمنان هزینه شده  و  در سال ۹۸   نیز ۱۲ میلیارد ریال  بودجه پیش بینی شده است .

وی با بیان اینكه یكی از مهم ترین معیارها در حوزه المپیادهای ورزشی محلات ، افزایش مشاركت‌ شهروندان  است تصریح كرد: المپیاد ورزشی خانه‌های ورزش محله و زمین های چمن مصنوعی در دهه فجر امسال برگزار می شود .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان گفت : شهروندان به نشاط نیاز دارند لذا ورزش هایی که منجر به تحرک و پویایی شود می‌ تواند گزینه مناسبی برای ایجاد نشاط در بین آنان و بویژه نوجوانان و جوانان باشد.