اجرای طرح پاکسازی و لایروبی انهار روباز و روبسته درقلب سمنان

  • ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  • ۲۹۴ بازدید

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک سمنان گفت:

اجرای طرح پاکسازی و لایروبی انهار روباز و روبسته درقلب سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مجتبی ذوالفقاری گفت: این طرح با تاکید عباس بابایی مدیر شهرداری منطقه یک با هدف روان‌سازی و دفع پساب‌ها و جلوگیری از بوی نامطبوع، کاهش مخازن نصب شده بر روی شبکه انهار و ساماندهی و رفع نواقص شبکه های زباله گیر و رسوب گیر مجددا” توسط عوامل خدمات شهری به اجرا درآمد.

معاون خدمات شهری منطقه با تاکید بر لزوم مدیریت جمع آوری آب های سطحی افزود: پیش از شروع فصل بارندگی تمهیدات و برنامه ریزی های لازم برای پیشگیری از بروز آبگرفتگی در سطح منطقه صورت گرفته است و تاکنون نیز با وجود بارش های پاییزی، مشکل آب گرفتگی و آب ماندگی در سطح معابر منطقه ایجاد نشده است.

وی خاطرنشان کرد: این عملیات واقع در کانال عرضی خیابان آیت الله عالمی،بلوارجهادیه،خیابان شیخ علاالدوله ۲۰ ،خیابان شهدا،بلوار شهدای آتش نشان،بلوار فدک،زیرگذر خیرآباد،خیابان زکریا،خیابان حافظ،خیابان طالقانی،بلوار سفیر امید،محله کوشمغان و سلچه بوستان اسپی پل توسط عوامل خدمات شهری منطقه صورت پذیرفت.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه پاکیزه نگه داشتن سیمای شهری علاوه بر زحمات شبانه روزی نیروهای منطقه یک نیازمند همکاری شهروندان نیز می باشد، خاطرنشان کرد: به صراحت می توان گفت که یکی از دلایل آبگرفتگی انهار و معابر سطح شهر، عدم رعایت نظافت توسط برخی از شهروندان است، چرا که گاهی مشاهده می شود زباله و پسماند توسط برخی افراد در معابر و انهار ریخته می شود و این امر باعث آبگرفتگی کانال ها در زمان بارندگی و ایجاد محیطی مناسب برای تکثیر انواع حشرات و حیوانات موذی و انتشار عوامل بیماری زا می گردد.

وی افزود : پاکسازی انهار و کانال ها از ضایعات به منظور پیشگیری از بحران در مواقع بارندگی از جمله اهداف این عملیات است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک درپایان اظهار داشت: با توجه به فصل بارش نزولات آسمانی، عملیات پاکسازی انهار و … بصورت مستمر و دوره ایی در دستور کار این معاونت قرار دارد.