اجرای طرح ممیزی در منطقه یک شهرداری سمنان

  • ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  • ۹۵۱ بازدید

مدیر منطقه یک شهرداری سمنان خبر داد؛

اجرای طرح ممیزی در منطقه یک شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیر منطقه یک از اجرای طرح ممیزی در این منطقه خبر داد.

الیاس فضلی گفت: اجرای طرح ممیزی باعث می شود از وضع واقعی ساخت و سازهای شهر آگاه شده و بدانیم چه سرانه‌هایی نیاز است به شهر اضافه یا کم کنیم. برای اینکه بتوانیم امور مدیریتی را با بهترین کیفیت اجرایی سازیم و به یک خروجی شایسته دست یابیم نیاز است به روزترین و جامع ترین اطلاعات را در اختیار داشته باشیم که این مهم به واسطه پیاده‌سازی طرح ممیزی املاک امکان پذیر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: چنانچه شهروندان در این مسیر در کنار ما باشند و برنامه‌های تدوین شده، سریع‌تر اجرایی خواهد شد و سوابق املاک به شیوه موثرتری نگهداری و اطلاعات و عوارض شهرداری در کمترین زمان در دسترس قرار خواهد گرفت.

مدیر شهرداری منطقه یک اذعان داشت: ممیزین شهرداری با ارائه کارت شناسایی ممهور به مهر شهرداری به خانه ها و مغازه‌های سطح شهر مراجعه می‌نمایند و همشهریان محترم جهت در اختیار قرار دادن اطلاعات ملکی و اجازه ورود به ملک جهت برداشت اطلاعات ساختمان نهایت همکاری را داشته باشند.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: در صورت عدم همکاری مالکین با این شهرداری در ثبت صحیح و دقیق اطلاعات و مشخصات ساختمان آنها که در این طرح به صورت رایگان انجام می‌پذیرد و در آینده در صورت نیاز به دریافت خدمات شهری و اخذ استعلامات از شهرداری می بایست مالک با هزینه شخصی نسبت به نقشه برداری و ثبت اطلاعات ساختمان در سامانه نوسازی، اقدام نمایند و عواقب و تبعات عدم همکاری با ممیزین شهرداری بعد از اتمام فرایند طرح بر عهده خود مالکین می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممیزین شهرداری با مراجعه به کلیه املاک سطح شهر با کاربری مسکونی، تجاری، اداری و… بازدید می نمایند و اطلاعات جمع آوری شده در سامانه الکترونیکی شهرداری ثبت می شود.

گفتنی است: طرح ممیزی املاک در منطقه یک تاکنون در خیابان‌های ابوذر، طالقانی، هفت تیر و بلوارهای قدس و پیروزی انجام شده و در ادامه شهرک غرب، بلوار سفیر امید و فدک در دست اقدام می باشد.