اجرای طرح غربالگری دیابت کارکنان شهرداری سمنان

  • ۲۷ آبان ۱۳۹۹
  • ۵۹۸ بازدید

همزمان با هفته دیابت صورت گرفت

اجرای طرح غربالگری دیابت کارکنان شهرداری سمنان

سرپرست مرکز سلامت و مشاوره شهرداری سمنان از اجرای طرح غربالگری قند خون کارکنان شهرداری سمنان همزمان با هفته دیابت خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، محسن مظاهری با اعلام این خبر گفت: مرکز سلامت و مشاوره شهرداری سمنان با هدف ارائه خدمات سلامت طی هفته دیابت اقدام به تست و غربالگری دیابت کارکنان شهرداری می کند .

مظاهری افزود : کنترل مطلوب دیابت در کاهش خطر عوارض کووید ۱۹ بسیار تاثیرگذار بوده و با توجه به شرایط خاص که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده ، کووید-۱۹ برای سلامت عموم مردم یک تهدید محسوب می‌‌شود و افراد مسن و دچار بیماری¬‌های مزمن پزشکی مانند دیابت، درصورت ابتلا به آن بیشتر در معرض خطر بیماری شدید و تجربه‌¬ی عوارض قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به همکاری گسترده کلینیک امام رضا (ع) نیروی انتظامی استان سمنان در اجرای این طرح افزود : استفاده از ظرفیت های بهداشتی و درمانی شهر در راستای پایش سلامت کارکنان شهرداری ، سیاست اصلی مرکز سلامت بوده و کلینیک امام رضا (ع) نیروی انتظامی با دارابودن امکانات گسترده از ظرفیت های مهم شهر است که در حال مذاکره جهت استفاده مشترک از خدمات آن کلینیک برای نیروهای شهرداری هستیم .