اجرای بازآفرینی محله با بهره برداری از بوستان خوشنیان

  • ۱۸ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۷۱ بازدید

شهردار سمنان گفت:

اجرای بازآفرینی محله با بهره برداری از بوستان خوشنیان

شهردار سمنان گفت : بهره برداری از بوستان خوشنیان در محله کم برخودار شهر در راستای اجرای سیاست بازآفرینی محله های قدیم است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اعلام این خبر گفت : بازآفرینی بافت های فرسوده شهر ارتباط مستقیمی با ارتقای کیفیت زندگی شهری داشته و احداث فضاهای سبز و پارک‌ های محله ای نیز علاوه بر تاثیر بر سلامت روان شهروندان ، منجر به تلطیف روحیات و آرامش روحی آنان می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم ارائه نگاه جامع‌گرايانه ارتقاي كيفيت زندگي که می بایست همراه با كاهش مجموعه‌ آسيب‌ها (هم در حوزه‌ كالبدي و هم در حوزه‌ فرهنگي، اجتماعي ) باشد گفت : دستگاه های متولی و بخصوص سازمان فرهنگی اجتماعی ، ورزشی باید با ارائه برنامه های جذاب و مفرح ، نشاط اجتماعی شهروندان را ارتقا، دهند .

مرتضی نژاد بهره برداری از بوستان محله ای خوشنیان را یکی از اقدامات شهرداری در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان این محله دانست و گفت : مناسب‌سازي فضاها و تبديل فضاهاي متروكه به بوستان و مراکز قابل ‌بهره‌برداري توسط شهروندان، قدم مهمی در راستاي بازآفريني محله است .

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: همواره تلاش کردیم با توزیع عادلانه خدمات و امکانات در تمام مناطق شهر، به ویژه مناطق کم برخوردار، گام بلندی در راستای رفع مسائل شهروندان برداریم.

شایان ذکر است بوستان خوشنیان با مساحت حدود ۷۰۰۰ متر مربع در خیابان شیخ علاالدوله قرار دارد .