اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی در سمنان

  • ۸ بهمن ۱۳۹۸
  • ۴۳۴ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خبر داد :

اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی در سمنان

همزمان با شهادت بانوی دو عالم ، اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی در شهرستان سمنان برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه از برگزاری اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی شهرستان سمنان همزمان با فرا رسیدن شهادت بانوی دو عالم در شهر سمنان خبر داد.

عباس بابایی با بیان اینکه آیین اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی در روز شهادت صدیقه طاهره حضرت زهرای اطهر(س)، چهارشنبه ۹ بهمن ماه ۹۸ در سمنان برگزار می شود؛ اظهار داشت عزاداران فاطمی ساعت ۹ صبح از میدان کوثر به سمت میدان نماز با سینه‌زنی و زنجیرزنی حرکت می‌کنند.

وی اجرای برنامه‌ سخنرانی و سینه‌زنی و مداحی را از برنامه‌های این مراسم بر شمرد و با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگویی برای همه مردان و زنان عالم است اظهار کرد: این بانوی بزرگ اسلام شایسته‌ترین الگوی بانوان است و سیره و مکتب فاطمی باید چراغ راه زندگی فردی و اجتماعی بانوان و تمام افراد جامعه قرار گیرد.

بابایی اهداف برگزاری این مراسم را ترویج فضائل و سیره حضرت زهرا(س)، تقویت ایمان و معرفی شخصیت آن حضرت و همین طور اقامه عزا برای حضرت زهرا (س) عنوان و خاطرنشان کرد: ولایت پذیری ،صبوری ، تقوی ، عفت و فضیلت از برجسته ترین ویژگی های فاطمه زهرا(س) است لذا روش زندگانی این بانوی بزرگوار، بهترین الگو برای جامعه بشری است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان خاطر نشان کرد :این مراسم با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و دفتر امام جمعه سمنان و شورای هیات های مذهبی شهرستان سمنان برگزار می شود .