اتوبوس های شهری سمنان‌ حسینیه سیار شدند

  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۵۲ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت‌ حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سمنان گفت:

اتوبوس های شهری سمنان‌ حسینیه سیار شدند

سرپرست سازمان مدیریت‌ حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سمنان گفت: در محرم امسال از ظرفیت اتوبوس‌های درون شهری شهرداری به‌عنوان حسینیه‌ های سیار استفاده می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان، سعید اسماعیل پور ، در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت : مقام معظم رهبری می‌فرمایند: ای مسلمانان، امروز، عاشوراست که می‌تواند دنیا را نجات دهد، به شرط آن که خوب و درست تبیین شود. فلذا مومنین باید شعائر الهی را تبیین نموده و عظیم بدارند تا به مرحله تقوای قلب برسند و مراسم‌های عاشورایی و عزاداری امام حسین (ع) به شرط آن که با معرفت و درک عظمت آن باشد از شعائر عظیم اسلامی و الهی است. بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری ، اتوبوس های،شهری در ایام دهه اول محرم به حسینه ای سیار بدل شده اند تا شهروندان در طول سفرهای روزانه در فضای معنوی و حزن عزای سید الشهدا(ع) طی مسیر نمایند.

اسماعیل پور با اشاره به استفاده روزانه حدود ۵۰۰۰ مسافر از اتوبوس های درون شهری و حومه شهر ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته در در طرح حسینیه سیار، ۴۰ اتوبوس شهری سمنان مزین به بنر های مربوط به محرم شده اند و رانندگان برای زنده نگاه داشتن یاد شهدای کربلا و سهیم شدن در برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان در طول سفررهای روزانه از رادیو محرم استفاده خواهند کرد.

سرپرست سازمان مدیریت‌ حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سمنان ، اظهار امیدواری کرد این طرح بعد از آسیب شناسی در ایام اربعین نیز اجرا شود .