اتوبوس شادی در سمنان آغاز بکار کرد

  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۰
  • ۲۰۰ بازدید

در طلیعه چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی ایران؛

اتوبوس شادی در سمنان آغاز بکار کرد

در آیین آغاز بهره برداری از ۴۳ طرح شهرداری سمنان در طلیعه چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی ایران، اتوبوس شادی اداره شهر دوستدار کودک با همکاری سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان راه اندازی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان در این آیین گفت: شهر دوستدار کودک شهری است که در آن خواسته های کودک در اولویت قرار گرفته و شرایط اجتماعی، فرهنگی و معماری شهر همسو با نیاز آنهاست و حقوق کودکان در سیاستها، قوانین، برنامه ها و بودجه ها منعکس می شود.

ابوالفضل ملحی افزود: رویکرد ” شهر دوستدار کـودک ” شهر را به سمتی سوق میدهد که در آن کودکان نقش مؤثری در مورد شهر خود داشته و نظرات آنها در تصمیمات شهری ابراز شود و خانواده ها و اجتماع نیز موظفند کودکان را در مسائل مهم و تصمیم گیری ها دخیل کنند.

وی با بیان اینکه با همکاری یونیسف و وزارت کشور، ۱۲ شهر به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک تعیین شدند، اظهار داشت: شهرهای اِوز ( در استان فارس) ، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، سمنان، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد هستند.

ملحی تصریح کرد: شهرداری سمنان در راستای اجرای توصیه های “شهر دوستدار کودک” از تیرماه سال ۱۳۹۸ برنامه های حوزه کودک را بعنوان یکی از اصلی ترین برنامه های خود قرار داد و اداره شهر دوستدار کودک در معاونت شهرسازی معماری بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تشکیل شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان گفت: نگاه ویژه شهرداری سمنان به برنامه های کودکان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم و یکی از اصلی ترین بنیان های خانواده ها، شرایط شهری آینده ساز و شاد را فراهم خواهد کرد. با همین نگاه، برنامه های متنوع شهری بر پایه کودکان برنامه ریزی شده است و در آینده نیز شاهد توسعه آن خواهیم بود.

گفتنی است اداره دوستدار کودک شهرداری سمنان در سال های اخیر برنامه های بسیاری را اجرا کرده است بطوریکه در سال ۹۸ ، ۷۳ برنامه، در سال ۹۹، ۵۷ برنامه و در سال ۱۴۰۰ ، ۷۸ برنامه را برای کودکان و نوجوانان شهر اخلاق رقم زده است.