اتخاذ تمهیدات شهرداری برای پرداخت مطالبات پیمانکاران

  • ۵ مرداد ۱۴۰۱
  • ۷۶۷ بازدید

شهردار سمنان گفت :

اتخاذ تمهیدات شهرداری برای پرداخت مطالبات پیمانکاران

شهردار سمنان از اتخاذ تمهیدات برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری خبر داد .

به گزاش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت : شهرداری نهادی عمومی غیردولتی است و ساختار درآمد هزینه ای دارد و به حکم قانون مامور به انجام خدمات عمومی برای شهروندان شده است. بنابراین یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی شهرداری ها ، کمبود منابع درآمدی مورد نیاز برای ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت‌های شهری است.

مرتضی نژاد به اجرای پروژه های شهری با استفاده از توان و پتانسیل شرکت های پیمانکار اشاره کرد و افزود : پیمانکاران نقش بازوی اجرای طرح‌های عمرانی را در شهر برای شهرداری را ایفا می‌کنند؛ مطالبات پیمانکاران وقتی به موقع پرداخت نمی‌شود، سرعت رشد و پیشرفت پروژه به طور محسوس کاهش می‌یابد که در سال‌های اخیر یکی از علت‌های تأخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر نارسایی اعتبارات بوده است.

شهردار سمنان از اتخاذ تمهیدات لازم برای پرداخت مطالبات پیمانکاران جهت افزایش رضایتمندی و پیشبرد اهداف عمرانی شهر خبر داد و افزود : دومین نشست گفتگو با پیمانکاران در همین راستا برگزار شده و در این دوره مدیریت شهری ، مدیریت بر هزینه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرداری و بهبود فرآیندها با کمک فناوری اطلاعات و مدیریت بهتر عملیات های حرفه ای ، توانسته ایم تأمین، تخصیص و نظارت بر منابع مالی شهرداری را بهبود ببخشیم .